Europsko prvenstvo u rukometu Hrvatska 2018.

Sve vezano za ostale sportove...rukomet,odbojka,vaterpolo,tenis,hokej,atletika....
srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Europsko prvenstvo u rukometu Hrvatska 2018.

Postby srdjan » 03 Jan 2018

Otvaram poseban topik za ovo EP u kojem ćemo pisati o prognozama, rezultatima, strijelcima, kladionici, utakmicama... dakle o sportu.

Tako da MKD ima svoj topik na kojem može pisati o ogledanosti, što je Karabatić doručkovao, u kojem hotelu su Makedonci i što su sinoć pili, šta kažu norveški mediji i o čemu je jučer pričao s Gunnarom.

Moja brza prognoza kasnije detaljnije:
1. Hrvatska
2. Francuska
3. Njemačka
4. Norveška
5. Danska
6. Švedska
7. Španjolska
8. Slovenija

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Re: Europsko prvenstvo u rukometu Hrvatska 2018.

Postby -Hans- » 03 Jan 2018

Tesko je prognozirati. Francuska bi mogla razocarati,
Njemacka bi mogla napraviti solidan rezultat.
Mi doma.. A Slovenija također, prakticki doma.

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Postby MKD » 03 Jan 2018

Oni koj su bio dobri na EP 2016 (GER-ESP) i OI 2016 (DEN-FRA) bit ce dobri i na ovo EP isklucak Polska koj igao polufinale na u Rio a Francija ovog puta maximum polufinale. Ono SP u Francija dosta oslabeno.... Sem Francija.

Nemacka i Danska bit ce opasni. Domacina s publika u ledja. Francija nema da osvoi zlato ovog puta.. Taj osoja Nemacka, Danska ili Hrvatska.

Sta se polufinale tice ima dosta ekipi koj moze da stine do polufinale SWE-NOR-ESP i Slovenci u drugoj faze skupine mozda ce ima i nad 10.000 navivaca bit ce opasni, ima 8-9 ekipi koj moze da stigne do polufinale. Dok samo 3-4 kandidate za zlato GER-FRA-DEN-HR a jako malo verujem u Francija samo 10%.

Svede ima velika zelja i mlada talentirana ekipa, nemaju zlato 16 godine (2002) pa ga zele sada ali mislim da nihova velika sansa je u 2020 godine u kuci ova ekipa se temperira EP 2020 u kuci ispred 35.000 gledaca na Tele 2 arena) i OI 2020, tada bi trebao biti na svoi maximum ovaj tim. iako se nosio s Francija sred Francija prosle godine s ovaj mladi tim.

Za Hrvatska ova je velika sansa konecno osvoiti EP ali i zlato nakon 15 godine. Sledece 2 turnira u GER/DEN 2019 i SWE/NOR 2020 to ce biti pretesko za Francija a ne Hrvatska.
Image

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 03 Jan 2018

Zanimljivo,
Hrvatska, Francuska i Spanjolska su jedine 3 ekipe koje su igrale na svim EP-ima c017
Njemacka, Danska ili Svedska se nisu plasirale na sva Icon_blink
Srbija je bila samo na 4 C054

Do sada je odigrano 12 EP-a

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Postby MKD » 04 Jan 2018

Bengan Boys izmislio run and gun moderni rukomet, isto kao sta Holandija u fudbal izmislio total fudbal.

Svede su ziveo jedna cijela decenije s taj novi stil s brza kontra i polukontra, dominirao dok nisu ga ostale naucio. nakon sta su ostali naucio taj stil onda nisu zlato opet uzeo 16 godine. Cak su promasio i kvalificirati na EP, SP i OI ovi 16 godine.

Finta uspeka Svede u 90-ti je bila sta su izmislio nov stil rukometa dok ostale cijeli 90-ti jos i dalje igrao rukomet iz 70-ti. Bavne napade i po 3-4 izmene napad/odbrane, svede su zabivao po 15 golova dok ostale promenio igrace odbrane napad c017 ... Indiviualno nista posebno.. Samo Lövgren, Wislande i Vranjes dobri.. Tajna uspeka je bio stil igre koj ostale naucio 10 godine kasnije...

Nemacke dozivio svoi dno dna pred neki godine. nisu se kvalificirao ni za EP 2014 ni SP 2015. No vratio se 2016 zlato ne EP i brozna na OI.

Finta dominacije je da se izmisli nesto novo. na primer dominacije Francija posledni 10 godine leze u odbrane 3-2-1..
Image

union 99
Respected Member
Respected Member

Postby union 99 » 08 Jan 2018

Borozan propusta EP.

Slovenci imaju dosta problema na priprema. EP propustaju Dolenec (Bar prvi mec), Kavticnik i Gaber.

Doduse Slovenija ima sirinu, a Crna Gora je dokazala da moze i bez Borozana.
Миодраг Петровић Чкаља:
"Добро, бата Рале, волимо Звезду, али од нечег се живети мора, године су то". А бата Рале увек одмерен, господски одговори: "Не живим ја од Звезде, него за Звезду. Године су то".

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 08 Jan 2018

MKD wrote:Bengan Boys izmislio run and gun moderni rukomet, isto kao sta Holandija u fudbal izmislio total fudbal.

Svede su ziveo jedna cijela decenije s taj novi stil s brza kontra i polukontra, dominirao dok nisu ga ostale naucio. nakon sta su ostali naucio taj stil onda nisu zlato opet uzeo 16 godine. Cak su promasio i kvalificirati na EP, SP i OI ovi 16 godine.

Finta uspeka Svede u 90-ti je bila sta su izmislio nov stil rukometa dok ostale cijeli 90-ti jos i dalje igrao rukomet iz 70-ti. Bavne napade i po 3-4 izmene napad/odbrane, svede su zabivao po 15 golova dok ostale promenio igrace odbrane napad c017 ... Indiviualno nista posebno.. Samo Lövgren, Wislande i Vranjes dobri.. Tajna uspeka je bio stil igre koj ostale naucio 10 godine kasnije...

Nemacke dozivio svoi dno dna pred neki godine. nisu se kvalificirao ni za EP 2014 ni SP 2015. No vratio se 2016 zlato ne EP i brozna na OI.

Finta dominacije je da se izmisli nesto novo. na primer dominacije Francija posledni 10 godine leze u odbrane 3-2-1..

Pa ne bih rekao da Švedska generacija 90-ih nije bila ništa posebno.
To je druga najbolja rukometna generacija koju sam ikad gledao nakon Francuza.
Wislandera neki smatraju najboljim igračem svih vremena.
A u toj generaciji su bili i Olsson, Gentzel, Svensson. Sve vrhunski igrači.
Balićeva Hrvatska je možda po talentu bila tik do ovih generacija, ali osim konstantnosti u svjetskom vrhu desetak godina uzeli su premalo zlata samo dva. Za takvu generaciju to je samo. I to dva uzastopna a onda serija glupih poraza u finalima. Španjolska odmah nakon dva zlata 2005., pa dva poraza od Danske nakon polufinalnih pobjeda nad Francuzima.
Onda dva puta prebijeni u polufinalu od ne baš omiljenih susjeda Slovenaca i Srba c017

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 08 Jan 2018

ko je rekao da je svedska 90tih nije bila nista posebno?
a, da... mkd...
Crvena zvezda, doktor Čović, Mića Pavkov - sveto trojstvo.

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 08 Jan 2018

Nista posebno lol

jbt, kad kazes rukomet 90-ih jedna od prvih asocijacija su kojekakvi Anderssoni, Larssoni, Wislanderi.. u onim zutim dresovima sa 3 plave crte

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 08 Jan 2018

Tadašnja srpska tj. SRJ sjajna generacija je igrala toliko egal utakmica s njima i svaku izgubila.
Najviše mi je ostao u pamćenju meč kad su dostigli švedskih +6 i okrenuli na +1 za SRJ i onda ovi izjednače sa penala, Srbija fula napad za pobjedu, i ovi imaju još par sekundi i zabiju ga iz kontre iz neke trke sa 7-8 metara Icon_povraca
Mislim baš Lovgren.
Kako sam ih samo mrzio c017

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 08 Jan 2018

I ja sam ih mrzeo, ali se secam utakmice za bronzu 1996.
Crvena zvezda, doktor Čović, Mića Pavkov - sveto trojstvo.

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 10 Jan 2018

MKD wrote:Iz grupa A prolaze Hrvatska, Sveska... Zatim Srbija i Island igra utakmica za prolaz. Island mozda ima najlosi tim u posledni 10-15 godine uz roa i Palmarsson of forma. Srbija nie izgledao bash dobra protiv MKD i ROM. Ali to su samo test tekmi.

HR i SWE ce igrati za 4 bodova u sledece faza.

Skupina B

Francija 4, Norveska 2, Belarus 0 bodova u sledece faza.. Avstrija i skok je bolja varijanta Icon_Fakti

Francija dolaza sa nekoliko novi imena... Vidicemo kakav koktejl ce Dinart sklopiti. Sinoc nisu dobro izsgledao u Paris ali samo test golden liga sluzi kao priprema.. Na ovo EP cemno dobieti odgovor dali Sagosen i Norveska se stabilna top 4 ekipa ili samo slucajnost prolse godine na realno oslaben turnit.

Nemacka 4, Slovenija 2.. Zatim MKD ili CG..

CG bez Borozan sta je hendikep. No ono sta smo vidio protiv HR bio je dobro a sada pitanje koliko je i HR igrao. Branitelja naslova Nemacka je jedan od tri najveci favoriti na vo EP... Sve sem polufinale bio bi debakal imaju najbolja shirina na EP ovoga puta realno bolja od Francija i Danska.. Slovenci imaju publika pa u igre za visok plasman.

Danska 4, Spanija 2, Madzarska 0... Danska ce bit dobra na ovo EP, stabilnoi na golden liga kros polusezone... Za nianca bolja shirna nego na oi KOJ SU OSVOIO.

Spanija je jedna dilema.. Dobro na EP 2016 (finale) zatim promasio kvale olimpiski ali i losi na SP u Francija. Ogledao sam ih porotiv Argentina 31-28 nie izgledao ko medalj andidat ali opet samo test tekma.. tesko je analizirati spance moze biti van top 6 ali i igrati polufinale. Imali su prosle gdine fantasticni U20 i U18 resultate. Buduncosta dobra ali ima i samo 2 igrace iz taj generacije jos nisu zdreli za seniorske..

MKD-ova analiza greškom ju je stavio na krivi topik lone_ranger

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 11 Jan 2018

Steta sto su namalili kapacitet u Porecu.
Ovdje igra Austrija. Nakeljili su talijanski naziv Parenzo, pa mogli su napisat i Parenz cisto iz postovanja prema Austriji.

Image

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby kockarinho » 11 Jan 2018

Ne pratim rukomet vec neko vreme ali mozda i odgledam ovo prvenstvo.

Kakva je Srbija? Jel i dalje onaj staromodan rukomet, "ja tebi, ti meni, kruzimo oko protivnicke odbrane pa cemo videti sta cemo"?
Koliko su mi samo zivaca uzeli.

Kazem opet, ne pratim vise rukomet ali mi se ova grupa cini kao najgora moguca.
Domacin, uz to veliki rival + dve skandinavske reprezentacije.

Na prvu bih rekao da Srbija nece proci, a i ako prodje u drugom krugu nema sta da trazi jer pitanje da li ce ista preneti.

Uglavnom, opet mi mirisi na neko neuspesno takmicenje.

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 11 Jan 2018

U rakametu je sve moguce Icon_Fakti