2019 World Men's Handball Championship (Germany/Denmark)

Sve vezano za ostale sportove...rukomet,odbojka,vaterpolo,tenis,hokej,atletika....
MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Re: 2019 World Men's Handball Championship (Germany/Denmark)

Postby MKD » 27 Jan 2019

ode utakmica. ide prvo sp zlato danska.

danci ih pregazio i u skupine bez pomoz sudije. zasluzeno najbolji su bio.

nikada nisu ovako dobro igrao naravno laksije sa vjetar u ledja od publika.
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 27 Jan 2019

ovaj komentatora u svedska kaze mozite li poveruvati da sagosen, hansen i karabatic igraju u isti ntim i da jos i dalje taj tim nie CL osvoio c017

dobro sada konecno imaju i trener ali oni bi trebali i bez trener.
Image

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby kockarinho » 27 Jan 2019

Ubise ih Danci. Ova utakmica je jednosmerna ulica.

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 27 Jan 2019

ova danska nebi nio banga boys i francuska repka generqacije Onesta zaedno pobedio.

nema tim koj je igrao bolji rukomet od ova mislim da je cak nemoguce bolje od ovo.

u skupinem danska vodio protiv norveska 10 razlike nakon 45 min, zabio francuza 38 golova i eve opet gazenje norveska.

nikoj nie ni ovako lako osgvoio SP. dobro sta su ovako dominantne da nebi nekoj rekao sudije. stvarno nie im potrebno bio kako igraju.

bolje finale bi gledali da je to bio nemacka-danska jer ovako kako sta norveska igra protiv danska ne moze oni pobediti, igraju isti rukomet samo sta danci to rade puno bolji oni8 su orginala a norveska kopia.

nemci bi pokvbario rittmu, takav tip rukomet manje odgovara danska oni vole ovakvo trcanje a ako ides u nihova igra enmas sansa ali norveska ne zna igrati drugacije moraju brzo igrati a oyo leze danska.

nemci po svakko izgubi ali bi bar malo po ramnopravna tekma gledao.
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 27 Jan 2019

danci se naljutio sagosen c017 dobro je vodi +8 neka ga ga publika pusti c017
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 27 Jan 2019

opet +10 nakon 45 min kao u skupine c017

danci ih procitao takticki, ne im daje pola kontri 5 igraca danska se vraca i pred da igrac broj 6 shutira ne ni gledaju dali ce biti gol ili ne.

qako ne im dajes polu kontri ko danska onda nemaju sansi. cijela nihova igra se3 gradi sa trcanje ali kao trcas ko danska.

nemci su spori nisu mogao da se vraca u odbrane.
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 27 Jan 2019

cekali su nad 100 godine a konecno drzava kojoj kreirao rukometa osvoio SP anim_19

Inace imaju i EP i OI tituli ali ova je prvo SP.
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 27 Jan 2019

plostadom 22.00 Copenhagen

Image

Image
Image

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 27 Jan 2019

Steta ubiše draž finala, ali sta ces...prejaki su ows
Svaka im čast ip2

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 27 Jan 2019

zasluzeno, steta sta su bio jaki i danska i djokovic, u sportom mora da ima drama ali nemaju dancim konkurencija jbg 2 puta protiv fi8nalista imas +10 nakon 45 min.

Image

Hasnsen zalsuzeno MVP

Image

Image
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 27 Jan 2019

Najbolja ekipa danska
najbolji igrac hansen
najbolji golman landin
najbolji treneri jackobbsen/gerralda i davis. danska, cile i egipat.
najlosi treneri prokop i dinart. mislim da nihovo vreme je brojano
prokop ti najlosi takticar povijest sporta coveki ide sa startera 45 minuta u nebitne tekma protiv spanija vidio se da nisu imao snage za cracanne protiv norveska. unistio napad nemacke u odnosu sigurdsson. platio nemci cijena sta saveza angazovao anonimac savez je kriv za ovaj debakal posledni 2 godina.
najvece razocaranje franbcuska nreoka 16 zvezdi izgledao ko amatera protiv brazil, rusija, nemacke, hrvatska i danska. mediji ih zamolio da se bori kakva bruka. ovaj francuski novinara novinara zapitao Dika Mem koliko zlata osvoio ? ni jedna kaze, zasto ne se brois onda. pa posle masakaru po mediji danas se borio.
nemacki mediji publika u nermacku zaslizo medalja nila kakva, ti prokop nikako.

Lino Cervar ne zna ni kako se svoi igraca zove.

sta se tice orgqanizacije je nemogu se sjetiti nesto bolje dvoransklo ikada u evrope. Cijerl im bio 1 milion psjjeta bio je preku 900K podbacio copenhagen u president cup tekmi dobio to mcopenhagen kada kiel odbio organizirati president cup zelio grad kiel skupina a u copenhagenu mal intres za taj tekmi.

1.2 miljarda ljudi ogledo najmanje 1 minuta od ovo SP nov rekord. Porseka 700 milona.

Jdina steta je sta je zvrwshio ali EP u Svedaska nece biti poslabo organizatorsko od ova.
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 27 Jan 2019

analiza expert iz HR

Dobra večer svima.

Meni jedan zaista impresivan detajl ovog SP-a mada nisam uopće navijač Francuske: Karabatićevo "ludo" slavlje poslje odlućujučeg gola za osvojeno treće mjesto.

Čovjek koji ima dvostruko više lovorika nego godina (!), a na leđima su mu 34 godine, postigne gol za "tek" brončanu medalju i veseli se kao da mu je ovo prva titula uopće. Mislim ono, svaka čast. Volim kad vidim svjetske klase još uvijek igrati sa ovakvim žarom, emocijama, željom etc. i to na (za njih,budimo realni) zaista "manji utakmici" u karieri.

Sigurno školski primjer kako se igra i kad si zaista jedan izmed najvećih u povijesti i kako je svaki dan, svaka utakmica i svaki trenutak na terenu novo dokazivanje i nema tu prostora za "staro slavo".

Još koja zanimljivost koju možda nismo prijmetili na "prvo oko":

Između 5 najboljih reprezentacija svijeta tek jedan trener ima 47 godina (što je za trenera još uvijek relativno mlado) a svi ostali manje. Znači ima tu neki novi pogled na sport i rukomet uopće, gdje se daje priliku mladim talentiranim stručnjakom koji donese neku novu viziju i ideju u ovaj sport. Meni lijepo, več sam pričao o tome jučer.

Norveška sjajna ali u finalu nije imala šanse sa ovakvom defenzivom i golmanom. Momčad jednostavno nije "programirana" za 6:6 nego za polukontre i kontre sa kojima unište protivnika. Danci su jim danas zatvorili os Sagosen-Myrhol, puštali krila gdje je Landin sa staffom sve odlično skautirao i branio zicere te išli agresivnom dvojkom na danas slabašnog Roda koji je bio potpuno odsutan.

Ono što pada u oko kod Norveške (djelomično i Švedske) je potpuno enodimenzionalna igra te manjko taktičke discipline u napadu. Kako to izgleda? Pa Norveška praktički zna odigrat samo 6-0 i tu se njihova defenziva završi. Nemaju 5-1, nemaju 3-2-1, kamoli 4-2 ili 3-3 ali barem neku kombiniranu 5+1. Danas je bio idealan trenutak za promjenu defenzivne formacije ali odigrali su identično (loše) od 1. do 60.minute. U napadu troše lopte uzalud i tako re-kontrom vračaju protivnika u igru i kad imaju svoj momenat. Znam, ovo je neizbježno kad se igra ovakav run and gun rukomet ali ponekad treba i "stati" na loptu te odigrati kvalitetno izgraden pozicijski napad i tako barem onemogučiti protivniku da se lagano vrati u psihološku prijednost. Danas su norveški bekovi toliko puta naivno šutnili iz polukontre da je to bio glavni razlog dominacije Danaca jer su praktički imali otvoren prolaz do gola. Ali nema veze, sveukupno sjajan turnir jedne nove velesile i prikaz modernog rukometa sa ogromno trčanja, visokim tempom, aktiviranjem svih potenciala ofenzivnom djela (da bi barem naše ex Yu reprezentacije imale ovakav kolektivni šablon i viške na krila) i lijepo igro.

Dobili smo jedan Brazil koji je postao kontinuitet između top 10 momčadi Svijeta što je važno za razvoj rukometne igre na tom području. Napredak nekada "egzotičnih" reprezentacija ne ide svjetlobnom brzinom ali je konstantnan i to me veseli. Nekako imam dojam da se polako ulaže solidan novac u savezima te tako imaju mogućnost dovesti strane stručnjake koji onda rade sa puno selekcija i tako usavršavaju tehničko-taktičke elemente i podignu nivo igre. Jedan Čile je odigrao sasvim korektno, Argentina isto, Angola napreduje, ima u Afriki još ponešto resnih projekata, Japan nije rezultatski briljirao ali sama struktura igre ima jasan rukopis Dagura i ako dobiju ponekog golmana kojeg će slati u Europu na "školovanje" mogu biti sasvim pristojna reprezentacija jednom kad osvoje taktičke šablone.Možda dobijemo u budućnosti još koju kvalitetnu reprezentaciju izvan Europe i tako će biti rukomet još više popularan.

O Hrvatski nema smisla pričati previše jer je bilo rečeno sve i još više od toga. Ja sam nekako mješovitih osječaja. Veseli me to da je konačno proradila defenziva (zaštitni znak oduvijek), da imamo sjajnog golmana na nivou ostalih reprezentacija, da smo dobili jednog Mandića koji je zbog taktičkih varianti jedan najvažnijih igrača jer može igrati apsolutno sve u obrani (mada ima rezervi na špici ali to će doći iskustvom sigurno) i Šipića koji će po meni biti jedan najboljih pivota svijeta i več iduču godinu očekujem njegov ozbiljan transfer. Ako nauči igrat solidno dvojku onda če biti riješenje za narednih 10-12 godina lagano. Rezultatski neznam...imam osječaj da je moglo bolje ali kako kazao prije, neću ja ovdje biti pametan.

Za kraj svjetski prvak.Šta reći kad jedna momčad koja igra sa dešnjakom na DV (Fernandez po mome uživao u tome hehehe) i tako dominantno osvoje naslov? Čestitke na svemu: defenzivi, golmanima, tranziciji, pozicionom napadu, napadu na igrača više/manje etc. Jednostavno su bili najbolji i osvojili naslov SP-a. Veseli me ovo zbog jedne stvari: U Danskoj je rukomet praktički najmanje na istom nivou priljubljenosti kao nogomet i ovo je nagrada za njih koji toliko ulaže u ovaj prelijep sport koji je još uvijek nekako marginaliziran, djelomično i zbog vlastitih pogrešaka ali ipak...

Tko je falio? Slovenija sigurno, Portugal koji polako postaje sasvim pristojna repka i očekujem u budućnosti njihovu eksploziju, Poljska isto ali imaju velik problem zbog promjene generacije, Česi niso potvdrili dobrog EP-a, Bjelorusov koji imaju dobru mladu generacijo isto nema ali svakako so tu ekipe koje u budućnosti će igrati (važnu) rolu na rukometni mapi Europe, jedni više drugi manje naravno ali ove godine u izvan SP-a zaista ostale neke ozibljne rukometne države.

Vrh rukometa je konačno širok i to je za razvoj panoge sjajno. Imamo 7-8 ekipa koje mogu do medalje i odlučuju detalji. Hrvatska je pobijedila Španjolsku i Francusku šta nakazuje potencial ali zbog izostanka kontinuitete završila kao 6., Španjolci kao Europski prvaki su još nižije, prošlogodišnji finalisti Švedi su tek 5. i tako dalje. Žao mi je samo da nismo dobili nekakvu iznenađenje u smislu "nove" jake repke, ala Mađarska ili tko drugi. Ali jasno, sa ovakvim sistemom je to i puno teže, da bi bio stari "knock out" sistem sam siguran da bi imali možda drukčije polufinale ali sistem je bio poznat prije i tako to ide.

Ja sam zaista uživao u tom prvom mjesecu leta, kada je rukomet bio praktički svaki dan na televiziji i imamo mogučnost pratiti svakodnevno jake i kvalitetne utakmice. Sada nekoliko dana pauze, a onda krene i Liga Prvaka te ostale lige i vidjet ćemo u kakvom stanju će se vratiti reprezentativci i koje posljedice će SP ostaviti na samim igračima koji igraju zaista ogromno utakmica visoke intenzivnosti što je naravno loše za ozlijede i ni ovo SP nije bilo iznimka nažalost. Cindrić, Dujshebaev, Strobl,Sorhaindo možda danas i Domoulin...

Kako god: Pune dvorane, lijepa atmosfera, kvalitetan rukomet, nekoliko novih igrača mada Hansen, Sagosen te (barem danas) Nikola još uvijek prave razliku, veliki broj utakmica na TV širom Svijeta te puno kupljenih ulaznica i TV prava.

Dobro je, idemo dalje.

Lijep pozdrav svima i čitamo se na nekoj drugoj temi.

100% precizno. Danas nie lako pobedis Spanija i Francija i si broj 6 na SP. Konkurencija ce se povecati u portugal kako sta ovaj npisao ima velika rukomet expanzija, 5-6 godine veliki ulagamnje po akademi i opa polufinalista na nU20 EP prosle godine.

imaju i dostojna liga danas sa PRO zakon.

oni ce igra EP 2020 a prognoza moja je da ce se boriti u vrhu negde 2024 an taj EP u Nemacka. Ima i jos nekoliko drzave koj ce napreduvati.
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 27 Jan 2019

Vreme je rukometa da se privatizira. Koj ne gleda potenciala on je slep. Problemi su IHF i EHF lopova kojoj ogranicuvaju klubskog rukometa svesno nihovi interes je oni da zarade novac. EHF vodi klubska politika iz 70-ti u takva nikoj nezele ulagati.

nien u redu kada IHF i EHF zarade novcu a ne igraca i klubova. Nego treba da bude kao u kosarkom FIBA da plaka za novac a Uleb da ga uzema.

Sami su krivi i igraca i klubova koj nisu procitao IHF i EHF. Oni lapnio 3 miljarde na ovo SP, igraca ni centu.

klubova vreme da sedni na masu i da odjebi od EHF napraviti svoi privatan savez. To bi unistio EP i SP ali povazno je igraca da uzemi novac.

nie normalno da budes 2 i 3 po portale u francija, nemacke, romunije, polska, skandinavija, portugal nir normalno ovakvi ogledani prvenstva kada je repk i pitanje ada nema nista u klubskog rukometa.

pobednika su samo IHF i EHF pa gubitnika su igraca IHF i EHF su svesno za to i ovako zele da bude. Vreme je oni da sedni igraca zaedno i klubova da rijesi ovaj probklem nazivan EHF i IHF. PREKU 30 IGRACA SE POVREDIO, NOVCU LUPA SAMO ihf.

igraca i klubova smi su krivio 10 godina gledaju puni areni po prvenstva znaju koj zarade novcu a cuti znaju koj ogranicuje klubova za nezanimljiv i star koncept.
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 28 Jan 2019

malo je falio da bude tuce sinoc na tribine otisao tamo grupa huligana iz norveska koj se ljutio da sanci svirio po sgosen cijela tekMA CXAK I KOD +10.

Nordmand langer hardt ud efter danske fans: - Danskerne er 'low life', danskerne er patetiske

Image

I norvezani novinara su keriticni danska publika toa je low life nemaju grama kultura.
Image

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 28 Jan 2019

Rezime.
Danska je odigrala kao na drogama, dal je to do domaćinstva i posebne pripreme za ovo SP ili su oni sad tako posloženi i jaki. Ako je ovo drugo njih neće u Tokiju ni do Tokija nitko moći dobiti, ovo je bio rukomet s neke druge planete, kao Francuzi u najbolje dane.

I Norveška sve više pokazuje da nisu neko iznenađenje nego među dvije-tri najjače ekipe svijeta. Još su ovdje bili bez Tonesena. Plus mladi su osim Myrhola, njihovo tek dolazi.

Francuska razočarala, ali od njih ipak previše očekujemo realno.

Loša stvar je preveliki jaz između 7 ekipa i ostatka svijeta.
Jednostavno se i prije početka SP znalo kojih 7 ekipa će biti u prvih sedam i točno te su bile c017