Osvrt na sportsku 2015. i želje za sportsku 2016.

Sve vezano za ostale sportove...rukomet,odbojka,vaterpolo,tenis,hokej,atletika....
MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Re: Osvrt na sportsku 2015. i želje za sportsku 2016.

Postby MKD » 31 Dec 2015

Fudbal:

Preskocim reprezentativni fudbal bar seniora. U21 svaka cast samo jedan jedini poraz godina i pol unazat i to bez nekoliko standardne povredeni igrace.

Klubski trenutno 2 dominatora u klubskog fidbala Vardar i Skendija odigrao je evropski proti Apoel i Aberden. Apoel prosao je sa gol u gosti nakon 2 remija, jako sumljiv ofsajd. Dok skoti ne znaju ni sami kako su izbacao Skendija nakon 2 remja a Skendijasa bolji u oba tekmi. Rabotnicki sa poslabi uslovi o Vardar i Skendija eleminisao Trabzanspor a za malo i Rubin Kazan a oba puta su igrao sa igrac manje. Resultatski ne ali ajde na terenu su parirao APOEL, Aberden, Trabzonspor i Rubin Kazan ne mozem ne biti zadovolan avidentan napredok.

Zelja za dogodine, pa naravno ekipa u skupine uefa, za CL skupine treba puno srecu ali uefa skupine je u blizine nie voopste daleko trenutno. Treba taj prvo CL kolo da se projde onda sansi su velike. nekada se Vardara mora otvoriti ne moze za uvek u zdreba biti Bate Borisov, Apoel.

Futsalista odlicne ova godina. sa malo ulaganje dosao do klubski uspek, odlicne u CL Zelezarac. Repka u kvale za SP pobedio broj 13 u evrope zasluzio je barazu za SP ali ond lakrdija Italjane. No ajde, ne zalimo, bitcemo jos jaci sa Santos i Carlinio uskoro.

Pa tako u fudbala klubski zadovoluje nie bio lose u evrope. 8 tekma proti apoel, aberden, trabzonspor i rubin kazan a samo jedna jedini poraz 1-0 za Rubinu u Rusija.

Futsalista odlicne i klub i repka.

Kosarka:

Od EP u Hrvatska nisam skroz nezadovolan. Igralo smo bez Antic, Makaleb, Cekovski te i Damjan Stojanovski koj se tek vratio nakon rehabilitacije slomenu koleno lik je posledni par sedmice pokazao zivota. Danas mozimo reciti falio i Braca Lukovic radi promocije menedzera Trajkovski i Predrag.

Sve otisao u kurac kada doso promena na vlasti u savezu, izmedju Naumoski i Antic nema ljubav a radi sta smo izgubio Antic morali smo pozvati Henrix umesto Makaleb. Henrix poput Gjuroski bio najslabi igrac MKD.

Samo 1 jedina pobeda ali sa taj roster namucili smo oba domakina Hrvatska i Slovenija, slo domakin radi sta je imao publika. Neki 32-33 minuta smo dobro vozio i Grcka. OK je, moram biti realista.

Klubski, najstramna makedonska liga povijest ova drzava skandal nakon skandal. MZT voopste nie imao najbolji tim prosle sezone cak 2 tima imali bolji tim Rabotnicki i Kumanovo. Oba imao bolje visoki igrce i bolji plejovi od MZT. U normalna drzava nebi finale igrao MZT prosle sezone.

Hvala kurcu ova sezone se smirio situacije, ali jedini razlog radi oslabeni Rabotnicki. Prosle sezone imao je panika u savezu radi sta su imao dupli jaci tim od MZT.

Rukomet:

Silidno SP, grup faze odlicni. Alilovic branio dobro samo u jedna jedinatekma u Kataru i to naravno proti nas inace MKD bi iao 5-0 u skupine. Zato porazom od slovenci kasnije bio neocekivani zaista smo dobro igrao u grupe. Ali odmah nakon SP postao neki stvare jasne taj promaseni sedmerca Lazarov. Mi kao najslaba evropska ekipa u kvale za OI idimo u grupe proti broj 3 u latinska amerike i broj 2 u afrike i to verovatno sred skopje.

Vardar je opet pao u ctvartfinale opet je jako malo nedostao za F4 ali toa je kao Vardar u fudbala samo pitanje vreme pred ulaske F4 u Köln i skupine uefa cup. Zene se opet vratio sa bronza iz Budapestu.

Odbojka. Finale eurolige cestitke momci zaedno sa futsalisti najsvijetla tacka ekipnom sportu reprezentativni.

Individualno svaka cast Evgenij, te Igor Stefanovski koj isao u ECC i ovaj momak na motorbecikla treto mesto na SP za juniora. Imali smo cak 5 karate shampiona ova godine, 3 u kick box. karate je voema znaceno jer ide ko OI sport 2020 primen je konecno. Raduje i sta totalno dominiramo mladinski karate.
Image

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FKS, Pep Guardiola

Postby Peppermint Park Ranger » 31 Dec 2015

-Hans- wrote:Bratko, ne znam da li si ozbiljan? C054

Mislim, slucajno znam o cemu se radi jer imam trenersku diplomu,
ali sve i da ne znam, lako se moze vidjeti na internetu tako da nema smisla izmisljati stvari.

Znaci, to nije prvak svijeta, jer to nije World Cup u maratonu, nego je Grand Prix.

To je nesto kao Premiership i Championship u engleskom nogometu.

Acev pobjeđuje Grand prix mitinge, a na World cup nije niti blzu top10.

Imas FINA stranicu pa gledaj rezultate:
http://www.fina.org/discipline/open-water

Da, uglavnom pobjedjuje GP mitinge,
ali na niti jednom World cup mitingu nije u top10, uglavnom je između 20. i 50. mjesta, samo jednom je usao u top20.

Smijesno je da ste nagradu za sportasa godine dali liku koji nije prvak svijeta, a nije niti blizu najboljih, nego oko 30. mjesta na svijetu u sportu koji se zove open water swimming. C054

BTW jel uopce ima olimpijsku normu?

batko, zašto nisi odgovorio na ovo? Očigledno si slagao po ko zna koji put.
Image

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 31 Dec 2015

Mozda bratko nije namjerno slagao,
nego je taj Acev sam slagao cijelu Makedoniju. S obzirom da je rijec o mm sportu gdje nitko ne zna ni pravila, nije mu bilo tesko prodati spiku da je nekakav prvak i pobrati nagradu za sportasa godine.

Opet, kako se nitko nije zapitao: Kakav je to prvak svijeta, ako ne ide na olimpijadu?

Jer za sada je sigurno samo top10 sa SP 2015:

Jordan Wilimovsky (USA)
Ferry Weertman (NED)
Spyridon Gianniotis (GRE)
Sean Ryan (USA)
Jack Burnell (GBR)
Marc-Antoine Olivier (FRA)
Simone Ruffini (ITA)
Richard Weinberger (CAN)
Allan do Carmo (BRA)
Federico Vanelli (ITA)

Uz njih ide jos 10 iz kvala koje ce biti sljedece godine.

Tu se moze plasirati, ali morao bi popraviti svoje rezultate sa World Cup 2015 maratona. Velika je sansa u tome sto svaka drzava smije imati max 2 predstavnika, a gore vidimo da npr. USA i Italija vec imaju dvojicu, a Kanada, Nizozemska, VB, Francuska, Grcka i Brazil mogu imati jos samo jednog. Tu je sansa za Aceva, jer ce mozda neki koji su bolji od njega ispasti iz kombinacija.

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame

Pa batko generalno koristi ovakve miki maus rezultate kao dokaz uspješnosti u individualnim sportovima. Recimo, u borilačkim sportovima imaš 500 nekakvih konfederacija, prvenstava, kategorija, pravilnika isl. pa on iskopa nekog boksera ili karatistu koji osvoji nekakvu zlatnu medalju na ''Svjetskom prvenstvu pokemon konfederacije, miki maus pravilnika u mini maus kategoriji'', koje se održalo u okolini Tetova bez tv prenosa i to predstavi kao mega giga uspjeh. A onda kad ukucamo ime tog lika, nema ni Wikipedia stranicu. O učešću na OI ili stvarnom SP ni traga. Isto je i sa automoto sportovima. Čitaš o nekom mega giga rally vozaču, a onda skontaš da je on osvojio Grand Prix u Strumici i Kavadarcima u kategoriji tovarskih kola.
Image

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Da vecinom je tako. Iskreno, ne znam za sve sportove, ali sa rallyom sam upoznat.

Znaci, sto se tice rallya, tu je Stefanovski prvak europskog hill climb grand prixa. To je kategorija brdskih trki pod FIA-om.
Ako radimo kategorizaciju, iznad toga je svjetski hill climb grand prix.
A elitna divizija je naravno FIA WTCC.

http://www.fia.com/events/european-hill ... -standings

Naravno, to nije uspjeh za naslovne stranice jer nije prvak svijeta. Mozemo reci da je prvak europe gdje se ne natjecu oni europljani koji voze svjetski grand prix ili WTCC.
Ove jeseni je bila zavrsnica u Buzetu, obicno bude dobra posjeta, a ovaj put je bilo i puno Makedonaca

Image

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame

Pa to ti onda dođe isto kao da se u ljeto 2014. igralo Evropsko prvenstvo bez reprezentacija koje su igrale SP u Brazilu. Znači, igralo bi se EP bez najjačih. To faktički onda nije EP, već EP B divizije.
Image

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Otprilike tako nesto.
Ali, konkurencija je i tu solidna. Naravno, u WTCC konkurenciji Stefanovski ne bi mogao biti blizu vrhu. Nema niti resurse da se tamo natjece.

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame

-Hans- wrote:Otprilike tako nesto.
Ali, konkurencija je i tu solidna. Naravno, u WTCC konkurenciji Stefanovski ne bi mogao biti blizu vrhu. Nema niti resurse da se tamo natjece.

Pa dobro, u tom slučaju je to ipak uspjeh. Moramo imati na umu da Makedonci nemaju baš uspjeha u tim B divizijama. Košarkaški juniori i kadeti su jedva izbjegli zadnje mjesto u B divizijama, tako da je Stefanovski napravio lijep rezultat. clap
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 31 Dec 2015

Teze je biti najbolji kroz sezonu an 20 tak trci kros svijeta nego u jedna jedina trka. Kad si najbolji kros sezonu onda je to dokaz da si bio najkonstatni, jedna jedina losa trka moz svakog imati.

Najvise je novac zaradio. Po 50.000 dollara za osvoena trka, najvise je uzeo an trka u Dubai.

Tako je u skijenje, atletike, tennis itd. u svakom sport ima ranking za citava sezona.

Inace naravno je kandidat za zlato u rio.
Last edited by MKD on 31 Dec 2015, edited 1 time in total.
Image

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Bratko, nisi u pravu. Kazem ti da sam uopznat sa tim sportom i mogu ti objasniti, slobodno pitaj.

Acev se jos niti plasirao na olimpijadu. Za sada se plasiralo samo 10 najboljih na svijetu, a za ostale tek idu kvale. I tu ce ici jos 15 maratonaca.

BTW ne ide jedna trka World cupa, nego idu trke kao i Grand Prix. Znaci 10 trka u godini.

Znaci, na trkama World cupa je Acov u prosjeku oko 30-40 mjesta i nije se jos plasirao na olimpijadu. A Grand Prix je drugi razred i to se ne boduje za olimpijadu.

Inace naravno je kandidat za zlato u rio.

Nije sigurno kanditat za zlato. Nije niti top 10.
Nije se jos ni plasirao. Velim, za sada se samo top 10 plasiralo, a za ostale tek idu kvale.

Ovo je 10 najboljih maratonaca 2015.

Jordan Wilimovsky (USA)
Ferry Weertman (NED)
Spyridon Gianniotis (GRE)
Sean Ryan (USA)
Jack Burnell (GBR)
Marc-Antoine Olivier (FRA)
Simone Ruffini (ITA)
Richard Weinberger (CAN)
Allan do Carmo (BRA)
Federico Vanelli (ITA)

Npr. ovaj Wilimovsky je na zadnjoj trci World Cupa ostavio Acova za vise od minute

http://www.fina.org/competition/9846/665

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame

Batko, igrali smo SP i tri puta zaredom igrali baraz, dok ste vi 139. na svijetu. Nemoj spominjati fudbal, smijesan ispadaš.

U košarci smo kadetski prvaci Evrope i 4. u juniorskoj kategoriji, dok ste vi predzadnji u B diviziji.

Imamo kandidata za zlato u atletici, dok vi nemate kandidata ni za Olimpijsku normu.
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 01 Jan 2016

Hans nemam pojma ne prtaim plivanje,mozda je neka manipulacija imao je dosta sportasha u MKD kojoj se zalio nagrade taj lik.

Lik je mozda blizak ili rodnjak neki politicara tko zna.

Georgiev koj je postao prvi makedonac sa tri SP titula sa redom u kick box koj isao u UFC se zalio ova je sprdanje.

Димитар Ѓорѓиев: Се додека дишам ќе носам злато, за да ве нервирам…
http://ekipa.mk/dimitar-gorgiev-se-dode ... -nerviram/

sve dok sam ziv ce nosim zlata a zivciram ovi koj manipulise.

u mkd nie dovolno samo biti nabolji moras imati i tacni politicki boji aki ne onda nie dovolno ni u tenis biti shampion.
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 01 Jan 2016

Peppermint Park Ranger wrote:Batko, igrali smo SP i tri puta zaredom igrali baraz, dok ste vi 139. na svijetu. Nemoj spominjati fudbal, smijesan ispadaš.

U košarci smo kadetski prvaci Evrope i 4. u juniorskoj kategoriji, dok ste vi predzadnji u B diviziji.

Imamo kandidata za zlato u atletici, dok vi nemate kandidata ni za Olimpijsku normu.

woow kadetski prvak u evrope, ako bude vise od 1 od taj igrace dobar ko senior skinim glavu. HR ima valda 10 mladinski zlata a 20 godine su prosek ko seniora. nemci u rukometa 10 godine dominira mladinske rukomet a ko seniora nema na mapu 7-8 godine.

Mi smo 10 tak godne igrao A dovizije svakoj godine u kosarke, izbacali smo jedna jedini igrac antic. da nie bio zbog ovaj koj je imao godina vise nebi ih skinio taj medalja.

Mladinske kosarke ovisi samo o fizicki status prije svega U16 i U18. Nema taj veze sa talenat.

Fudbal je jedini sport u kojoj ste bolji od nas resultatski kod seniora. Ali dzaba kad niste nogomet drzava, bolji ste od nama woooow cestitke veliki uspeh. 1 plasman seniora. Klinaca 20 godine bez plasman. Znaci nema ni S od skolo u BH. ja znam da smo losi ali ti ocigledno ne znas da ste i vi losi. Boli me kurac za vasi barazu u fudbala i mi bi isti imao da su najbolji disporaca za nama igrao. Ali u normalna drzava u nogomet drzava doci se do uspeka sa igrace iz svoe skolo. Vam seniorska repka je klubska, uzema se gotovi produkte koj niste prozivodio. vala boga sta najboli disporaca ne igra za nas jer je to sranje doci do uspeka na taj nacina. bolje graditi akademije a onda kad imas uspek imas pravo udriti sam sebe an grude i rijeciti ova je nas drzavni uspek.

Kazem te dobro sam upznati mene ne mozes lagati imam ja bosanski frendovi. Unutra BIH ne postoi sport jednostavno.
Image

Tuma
Respected Member
Respected Member

Postby Tuma » 01 Jan 2016

Slovenski športni uspehi v letu 2015

1. Svetovni rekord v smučarskih poletih (ski flying world record)
Peter Prevc, 250 m

2. Svetovni prvaki:
Tina Maze, alpsko smučanje: smuk in superkombinacija
Filip Flisar, prosti slog (freestyle skiing)
Jakov Fak, biatlon
Tina Trstenjak, judo
Tim Gajser, motokros MX2

3. Zmagovalec svetovnega pokala (svetskog kupa)
Žan Košir, snowboard
Mina Markovič, težavnostno plezanje (climbing)

4. Mm uspehi
Jan Polanc, kolesarstvo (racing cyclist), zmagovalec etape Giro d'Italia
Benjamin Savšek, kanu, evropski prvak
Damir Dugonjič, plavanje, evropski prvak 50 m prsno (kratki bazeni)
Slo. reprezentanca v odbojki, srebro na EP
Vasilij Žbogar, jadranje, razred finn, bron na svetovnem prvenstvu

5. Razno
Nordijski center Planica, zgrajen najboljši skakalni in tekaški center na svetu.

Toliko za početak, kad budem imao vremena dodajem još one koje sam zaboravio, slike, filmiče, itd.

cool0044

Tuma
Respected Member
Respected Member

Postby Tuma » 07 Jan 2016

Ah da, da se ne zaboravi, prvi put u istoriji neki NBA klub vode dva slovenska playmakera.
cool0044