Osvrt na sportsku 2014. i sportske želje za 2015.

Sve vezano za ostale sportove...rukomet,odbojka,vaterpolo,tenis,hokej,atletika....
srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Osvrt na sportsku 2014. i sportske želje za 2015.

Postby srdjan » 22 Dec 2014

Došlo je vrijeme za drugi moj tradicionalni topik.

Podsjetimo se što je obilježilo sportsku 2014.
Nogomet
-središnji događaj godine bilo je SP u Brazilu, na kojem su nastupale Hrvatska i BiH sa ovih prostora, ali nažalost i jedna i druga reprezentacija su ispale u grupi-BiH je izbacila Nigerija, a Hrvatsku Meksiko.

Na kraju je SP osvojila Njemačka, izjednačivši se s Italijom po broju titula na drugom mjestu. SP će ostati upamćeno prije svega po spektakularnom njemačkom razaranju Brazila u polufinalu sa 7-1, dok je samo finale sa Argentinom bilo pomalo dosadno. Broncu je uzela podmlađena Nizozemska koja je također torpedirala u grupi Španjolsku sa 5-1. Najneugodnije su iznenadili baš Španjolci ispadanjem u grupi, a slično se desilo i Italiji. Najugodnije iznenađenje bila je reprezentacija Kostarike koja se plasirala u četvrtfinale i bila prva u grupi ispred Engleske, Italije i Urugvaja.

Klupska scena
-Maribor se plasirao u Ligu prvaka, u kojoj je skupo prodao kožu, uzevši po bod svim rivalima iz grupe (Chelsea, Sporting i Schalke), Ligu Europe su igrali Dinamo i Rijeka, Dinamo je pobijedio na Maksimiru Astru i Celtic, ali doživio 2 blamaže od Red Bulla, dok je Rijeka dobila na Kantridi Standard i Feyenoord, a Sevilla je došla do boda u 94.minuti.
-na velikoj sceni Real je osvojio Decimu, nakon produžetaka, izjednačivši u 90. minuti finala sa Atleticom

Košarka
-središnji događaj godine bilo je SP u Španjolskoj, uoči kojeg se samo pričalo o finalu SAD-Španjolska ali je na kraju sa Amerima u finalu igrala Srbija, koja je bila najugodnije iznenađenje prvenstva. Iako je bila tek 4. u grupi, Srbija je bila najbolja kad je bilo najbitnije i dobila Grčku 18 razlike, Brazil 28 a onda u spektakularnoj utakmici i Francusku. U finalu je bila deklasirana od ipak prejakih Amera. Hrvlatska je poražena u osmini finala od kasnijeg osvajača bronce Framcuske, a Slovenija u četvrtfinalu od Amera.

-regionalnu klupsku scenu obilježio je nevjerojatan scenarij na F4 u BG Areni u kojem se gotovo sigurno očekivalo finale večitih rivala, ali se desilo hrvatsko finale. F4 će ostati upamćen po Smithu (u usta ga jebem c017 ) i ovom sranju ead2

-NBA ligu je uzeo San Antonio, a Euroligu opet najslabiji tim na F4-Maccabi, koji je u finalu pobijedio Real Madrid, a prije toga u polufinalu nakon velikog preokreta CSKA. MVP F4 bio je Tyrece Rice.

Rukomet
-EP u Danskoj završilo se trijumfom Francuske, koja je u velikom finalu potpuno pregazila domaćina Dansku. Hrvatska je završila kao četvrta, nakon poraza od Danske u polufinalu i Španjolske u meču za broncu. Polufinalni sraz sa Danskom obilježili su izuzetno domaćinsko suđenje i Drago Ćosić tooth

-i na rukometnom F4 je iznenadio najveći autsajder-Flensburg je u finalu tukao Kiel i osvojio prvu titulu europskog prvaka
Hit Lige prvaka su bili Makedonci imali su čak 2 predstavnika u četvrtfinalu, a Vardar je ispao na golove u gostima od kasnijeg europskog prvaka Flensburga.

Odbojka
-SP u Poljskoj bilo je najspektakularnije i najposjećenije SP u povijesti, na kraju ga je osvojio domaćin u neponovljivoj atmosferi u finalu protiv Brazila. Svaka čast Poljacima. Srbija je razočarala neplasmanom u top 6. Ligu prvaka je osvojio Belgorod (da, to sam guglao tooth )

Vaterpolo
-europsko prvenstvo u Budimpešti je za razliku od ostalih sportova doživjelo finale koje se očekivalo i priželjkivalo prije prvenstva- Mađarska i Srbija. Završilo je velikom rapsodijom Srbije u finalu i gaženjem Mađarske. I polufinalna utakmica je bila za anale jer je Srbija velikim preokretom sustigla veliko vodstvo CG koje je sve do zadnje četvrtine vodila po 3-4 gola razlike.

Individualni sportovi
-u tenisu su godinu obilježila dva iznenađenja na prvom i zadnjem GS, koje su osvajali Wawrinka i Čilić. RG je uzeo naravno Nadal, a svoju drugu wimbledonsku krunu osvojio je Nole, koji je završio godinu na prvom mjestu treći puta u karijeri i osvojio završni Masters. Davis kup je uzela Švicarska Icon_NekaCrkni

-atletika-Sandra Perković je naravno opet pomela pod sa konkurenticama i osvojila uvjerljivo europsko zlato u Helsinkiju. Sjajne su bile i srpske atletičarke Španović i Jelača koje su postale europske viceprvakinje, kao i mlada hrvatska skakačica uvis Šimić koja je bila brončana.

-srpsko plivanje dobilo je novu zvijezdu- Velimir Stjepanović je osvojio 2 zlatne medalje na EP u Berlinu, pobijedivši legendarnog Paula Biedermana na njegovom terenu u utrci na 200 m

Osim toga Hrvatska se može pohvaliti srebrom Ivice Kostelića na zimskim OI, zlatom braće Sinković u veslanju na SP, srebrom Udea i broncom Možnika na gimnastičkom EP, srebrom Pejčić u streljaštvu, zlatom u jedrenju Tončija Stipanovića, zlatnim medaljama sestara Zaninović u tekvandou. Srbija je osvojila brdo medalja u streljaštvu na SP-ženska reprezentacija zlato, muška srebro, Arsović broncu, Maksimović srebro, Savić i Bogićević su postali europski prvaci u veslanju, Grujić i Novaković su svjetski prvaci u kajaku, sestre Moldovan viceprvakinje, Nikolina Moldovan brončana, Milica Mandić je osvojila Grand prix u tekvandou.

O uspjesima individualaca iz Slovenije, Bosne, MKD, CG nemam pojma pa slobodno dodajte.

Želje za 2015:
nogomet-Srbija je već gotova, ne očekujem nikakva čuda tako da od plasmana na EP ništa, Hrvatska je jednom nogom već upala, nadam se da će proći Slovenci i Bosanci, pa da prvi put bude tri iz ex-yu na velikom natjecanju. Za Srbiju bi bilo sjajno kad bi klinci upali u polufinale na U-21 EP u Češkoj, jer ono donosi nastup na OI (čak i peto mjesto ako je Engleska među 4). Od Partizana očekujem titulu i nove euro-blamaže hyy
košarka-ovo mi je možda i najveća želja-plasman u finale na EP, znam da nije realno, ali eto, ali kao minimalni cilj ulazak u 6 i davanje šanse za OI pray EP je dogodine u četiri zemlje, jedna grupa je u ZG nadam se da će dosta forumaša doći pa da ćemo popiti po neko pivce. Od Partizana očekujem čudo i da se nekako plasiramo u plejof.
rukomet-od Srbije očekujem da se plasira na Euro, a na SP od Hrvatske medalju. SP se igra u 1. mejsecu u Kataru.
Vaterpolo tu se zna koji je cilj uvijek zlato. SP se igra u Kazanu, u Rusiji.
Odbojka-igra se EP u Bugarskoj i Italiji, medalja bi bila lijepa, ali očekujem makar četvrtfinale.

Za Novaka želja je uvijek ista- Roland Garros i masters u Sinisinatiju, kao jedini trofeji koji mu fale. Naravno i što više GS, ja se nadam barem jednom, priželjkujem dva.

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Re: Osvrt na sportsku 2014. i sportske želje za 2015.

Postby sarma i proja » 23 Dec 2014

ja bi se osvrnuo na zelje.
zelim da umre fudbal.
zelim da zvezda uzme 4 trofeja do kraja sezone.

ostalo nek ostane ovako kako je.
Crvena zvezda, doktor Čović, Mića Pavkov - sveto trojstvo.

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby kockarinho » 23 Dec 2014

Previse bi se moglo napisati na ovu temu ali ja cu probati ukratko.

Vezano za proslu godinu, jedino bas vredno pomena su kosarkasi i srebro sa SP.

Sto se tice 2015.
Koliko god su me puta razocarali ipak bih voleo da se fudbaleri plasiraju na EP.
Drugacije je pratiti veliko takmicenje kad igra tvoja ekipa i kad ne igra.

Kosarkasima sto bolji plasman na EP mada u slucaju eventualnog debakla ne bih im previse zamerio
jer su ove godine uradili ogromnu stvar.

Odbojkasi i vaterpolisti neka zadrze trenutni nivo i to je ok.

Od rukometasa sam digao ruke...uz njih je najlakse dobiti nervni slom.

Sto se tice klubova u fudbalu i kosarci...da izguraju sto bolje u evropskim takmicenjima i to je to.
Jbg, koliko para, toliko muzike...

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FKS, Pep Guardiola

Postby Peppermint Park Ranger » 23 Dec 2014

2014.

Fudbal:

Istorijski plasman na Svjetsko prvenstvo i relativno razočaravajući rezultat tamo. Imali smo objektivno grupu iz snova i i dalje mislim da smo kvalitetnija reprezentacija od Nigerije. Jebiga, splet okolnosti, neiskustvo, selektorovo majmunisanje i strašna sudijska lakrdija nam je onemogućilo osminu finala. Kako god, lijepa godina za naš reprezentativni fudbal. Drugi dio godine katastrofalan. Očajan start u kvalifikacijama, ali došao je novi selektor i za nadati se da ćemo makar izboriti baraž jer smo najbolja ekipa poslije Belgije.

Maestralna, fenomenalna godina za FK Sarajevo. Ulaganje amidže Tana postalo ozbiljno, uzeli smo kup na kraju prošle sezone, odigrali smo Evropu za pamćenje, doduše odigrali kriminalno u uzvratu protiv Borussije i doživjeli brodolom, međutim sve u svemu dobro evropsko iskustvo. Klub velikim koracima ide prema naprijed, formirana Akademija, gradi se novi, višemilionski trening centar, Meho Kodro sjeo na klupu, izgledamo kao ozbiljan, evropski klub. Što se tiče Sarajeva, 2014. godina je bila iz snova i iduća će sigurno biti još i bolja.

Košarka:

Odlična godina za reprezentativnu košarku u BiH. Savez je nastavio fenomenalnim radom, sve omladinske selekcije su izborile A diviziju gdje su ubilježili neke odlične pobjede i osigurali ostanak u najjačoj kategoriji. Seniori su se bez poraza plasirali na Evropsko prvenstvo gdje ćemo sigurno biti mnogo jači od prošlog, kad nam je falila dlaka za plasman u drugi krug. Jusuf Nurkić je izabran u prvom krugu drafta i igra sasvim solidno u ruki godini. Teletović je postao pravi NBA igrač i igra svoju najbolju sezonu preko bare. S druge strane, KK Bosna je zvanično prestala da postoji tever Imitirala Zvezdu i postala KK Bosna Royal nonono

Rukomet:

Najbolja godina našeg reprezentativnog rukometa. Plasirali smo se na prvo veliko takmičenje, izbacivši favorizovanog Islanda. Polako se izgradio kult rukometne reprezentacije, momci ginu za dres i napokon se rukomet vratio na pravo mjesto u BiH, nakon što smo 20 godina poimenično bili sasvim pristojni, da ne kažem poprilično jaki, a rezultati nam bili za kurca.

Kolektivni sportovi:

Ne pratim baš...

Uglavnom, odlična sportska godina rrrrr
Image

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 23 Dec 2014

Necu o 2014. Bilo je medalja i lijepih trenutaka, bilo je i neuspjeha i tuge.. sve je rekao srki.

Idemo u 2015.

Nogomet:
-Imam ogromna ocekivanja. Svi igraci su u vrhunskoj formi, igraju u odlicnim klubovima, pa nek se jebu ako u ovom ciklusu ne naprave najbolji rezultat nakon 1998. Izgleda da smo rijesili i lijevog beka, s obzirom da je Strinic otisao u Napoli. Golman je rijesen, Subasic je prava faca. Najvecu sumnju imam u trenera jer je prezelen za ovo. Svejedno, vise nema alibija.
-Dinamo kao i obicno, jedan korak naprijed, pa 2 nazad, pa 2 naprijed, pa korak nazad.. Mislim da ce Rijeka postati ozbiljan klub, ako to vec sad nije. To se mora shvatiti ozbiljno. Dinamu zelim novu upravu i trenera, da se ne mijenja filozofija rada, vec samo da dođu normalni ljudi. Ocekujem naslov prvaka Hrvatske i plasman u Ligu prvaka.

Kosarka:
-Ne ocekujem nista, kao i obicno. Pomirio sam se da smo kurcina. Ipak, imamo genijalnu generaciju (po tko zna koji put), samo play je problem. Nemam nista protiv stranca, ali to onda mora biti odrađeno kako spada, tj. da dođe top klasa. U suprotnom, radije bih jos jednom probao sa Markom Popovicem koji moze odigrati jos jedan ciklus na visokoj razini.
-Cibona je na dobrom putu da izbori ostanak. Aco je blato pretvorio u zlato, uzeo je 500k i slozio ekipu. Imam povjerenja i u Rimca i Golemca. Nema nekog imperativa samo nek klub stane na noge. Nadam se da cemo za 365 dana pricati u puno veselijem tonu.

Rukomet:
-Top 4 je po meni realnost, dakle borba za medalje. Za nesto vise od toga (ne usudim se ni pomisliti) se mnoge stvari moraju poklopiti. Nisu bas svi igraci u top formi, ali imamo kemiju, imamo sirinu, nadam se da je i Goluza puno toga naucio jer je vec dugo trener. Nadam se medalji.
-Prvo plinarsko drustvo aka RK Zagreb je vec napravilo velike stvari pobjedama protiv Kiel i PSG-a. Nije fer stavljati neke imperative pred mladu ekipu bez stranaca, ali nekad ih je tako lijepo gledati i znaju odigrati toliko dobro... a onda popuse doma od Bresta. U svakom slucaju veselim se nastavku sezone.

Tenis:
-S obzirom da je Cilic prerastao razinu mentalog misa, Coric pokazao da je jedan od najvecih talenata u teniskom svijetu, a Dodig postao ponajbolji dubl igrac, rekao bih da imamo lijepu sansu za dobar rezultat. Ali, idemo u Srbiju protiv Djokovica... Mislim da ce odlucivati dubl i obracun Troickog i Corica.
-Biti ce zanimljivo pratiti Cilica i Corica. Cilic moze igrati puno opustenije jer sto god napravio do kraja zivota, boli ga kita. Ali, on jos ima stvarno ogroman prostor za napredak, a toga je i svjestan, sto me veseli. Coric podsjeca na sve ono sto smo gledali od Ancica i Cilica u njegovim godinama... biti ce jako zanimljiva sezona 2015.
Ah da, veseli me i napredak cura. Imamo bas lijepu generaciju.

Hokej::
-Ostali smo za korak kratki i bez plasmana u Diviziju A, tako da nam predstoji nova prilika. Grupa je po mjeri, vjerojatno ce najveci protivnik biti Koreja koja je pruzala solidne igre u Diviziji A. Sve ostale smo pobjeđivali u zadnje vrijeme pa nema razloga za strah. Nadam se plasmanu, ali ceka nas tezak posao.
-Medvescak na zalost nema budzet s kojim moze parirati u KHL-u kad je u pitanju plasman u play off, posebno jer igra zapadnu konferenciju koja je uber jaka. Naravno, samo ucesce u 2. najjacoj ligi svijeta je velik uspjeh, ali bojim se da nece doci do produzenja 2016. Sparak vec polako zavrsava izgradnju nove arene i vec je najavljeno da se vraca u KHL. U svakom slucaju, 2015. ce nam sigurno donjeti jos puno uzivanja u vrhunskom hokeju KHL-a, a 2016. ostavimo za ovo vrijeme sljedece godine.

Atletika:
-Slijedi nam svjetsko prvenstvo u Pekingu. Sandra Perkovic je na dobrom putu da se upise u enciklopedije ovog sporta, pa joj mogu samo pozeliti da tako nastavi. Ocekujem novo svjetsko zlato. Nadam se povratku Blanke, mislim da jos ima nesto za reci, cak i uci u borbu za medalju. Svakako veseli veliki napredak Ane Simic koja je postala kandidat za medalju na svakom natjecanju. Ivan Horvat je imao kriznu sezonu, ali prije samo godinu dana smo pricali o ponajvecem talentu u europi, pa nema razloga da izgubimo povjerenje u tog mladica.

Vaterpolo:
-Sto se tice vaterpola, malo sam ga zapostavio u zadnje vrijeme. Pred nama je i SP u vodenim sportovima. Hrvatska brani broncu, a nekako sam misljenja da bi svi potpisali ponavljanje tog rezultata.
-Klupski vaterpolo pratim jos manje od reprezentativnog. Vidim da je Mladost sokirala Jug, ali Primorje se onda nasalilo s nama. Mladost na zalost nije usla u ligu prvaka, za razliku od Primorja i Juga koji su tamo jedni od par kadidata za naslov.

Skijanje:
-U skijanju smo spali na to da se veselimo 7. mjestu Zubcica, povremenim bljeskovima Zrncica-Dima (koji 18 puta zavrsi iza 40. mjesta - ako uopce zavrsi trku, a onda u 19. trci uzme medalju) i na kraju oronulog Ivice Kostelica koji je sretan ako zavrsi trku slaloma ispod 3.00 sec. zaostatka (jucer je zavrsio 26. sa -3.33), ali svejedno je i dalje kandidat za postolje u kombinaciji, sto je pokazao na olimpijadi uzevsi srebro.

Stolni tenis:
-Mislim da imamo lijepu sansu za medalju na EP. Ove godine smo zavrsili u polufinalu porazom od Njemacke, a bili smo jako blizu pobjedi. Svakako smo top 3 reprezentacija europe, odmah uz Njemacku i Portugal. Za uspjeh na SP bi trebalo izbjeci Kinu, Tajvan i Japan da bi postojale ikakve sanse.. Cetvrtfinale je realno bio plafon, ali uspjeh je uopce biti u elitnom dijelu zdrijeba.

Ostalo:
Ne znam sto da kazem, bilo je lijepih rezultata, pa se nadam da ce ih biti i dalje. U svakom slucaju gimnasticarima, veslacima, jedrilicarima, tekvandoistima, boksacima i slobodnim borcima, strijelcima.... i svim ostalim sportasima (ispricavam se sto ih nisam spomenuo) koji su u zadnje vrijeme bili uspjesni, zelim da samo tako nastave.
Mali edit... Eto, bas mi je palo na pamet da sam zaboravio Roberta Kislerovskog koji je zavrsio sezonu Giro di Italia u top 10. To je cudesan doseg za HR biciklizam, ako tako nesto uopce postoji. Nadam se da se nece ljutiti.

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 24 Dec 2014

Sportski biseri 2014.

TOP 5

Image

1. Hajduk: Žalit ćemo se!

2. Davor Šuker: "Na kockanje se kod nas gleda isključivo negativno, dok se u Londonu oko kockarnica vodi intenzivan društveni život. Ondje se sklapaju poslovi i stvaraju kontakti"

3. Josip Klemm: ''Pitam vas, gdje bi danas bio Dario Šarić bio da mene nije bilo?''

4. Zdravko Mamić: ''Poljud je pun zbog mediteranske klime"''

5. Zoran Gobac: "Reprezentativci nam ne žive sportski i puše... Neće više biti pušenja. Pušenje ćemo morati odmaknuti pogotovo iz svlačionice"

Tomislav Karamarko: ''Nisam znao da je 11 članova HDZ-a u Izvršnom odboru HNS-a''

Ivan Miklenić, urednik Glasa Koncila: "Toj antihrvatskoj politici i Hajduk i Dinamo i Hrvatski nogometni savez i njihovi čelni ljudi samo su maske i kulise iza kojih se istjeruju drugi, puno opasniji antihrvatski politički interesi.

Mario Stanić: ''Ako nitko u državi ne reagira na ustaško navijanje, onda smo valjda svi ustaše''

Ivan Tomečak, nakon prvog poziva u reprezentaciju: "Presretan sam, vijest mi je javio frend koji je vidio popis na netu"

Damir Vrbanović, nakon Milana: "Talijani su nas izručili huliganima"

Mats Hummels: ''Loew nam je rekao da ih ne ponizimo u drugom poluvremenu" Brazil

Zoran Mamić: ''Već sam ja igrao tu, prije nekih 15,16 godina. Sjećam se te utakmice jako dobro. Već sam i prije rekao da se ne sjećam bolje atmosfere od one koju sam doživio na Celtic Parku i smatram da je velika privilegija igrati na ovom stadionu'' (Mamić mlađi je zaista igrao u Glasgowu kao član Bayera iz Leverkusena u Ligi prvaka 1998., ali nije igrao na Celtic Parku, već na Ibroxu protiv Rangersa.)

Slavko Goluža o nemogućim uvjetima na Euru u Danskoj: "Jeli smo kruh i maslac. Čuli ste Vorija, dali su nam mrvice na pladnju, s nama su jeli radnici s obližnjeg gradilišta"

Tomislav Svetina, direktor Dinama: "Dinamo je od PU Splitsko-dalmatinske dobio popis navijača Hajduka koji ne mogu ući na Maksimir." Dan kasnije, ista osoba: "Ravnateljstvo policije nam je poslalo taj popis"

Tomislav Svetina nakon neodigranog derbija: "Torcida je gazda Hajduka. Ovo je najtužniji trenutak hrvatskog nogometa." Niko Kovač nakon nereda u Milanu: "Totalno gubimo ugled u svijetu, Hrvati nisu ovakav narod. Ispričao sam se Talijanima nakon utakmice i opet ću. Ako netko želi prosvjedovati može to raditi van stadiona. Ovdje ima žene i djece koji se boje za život. Sram me i stid, ispričavam se."

Tko o čemu, Niko Kovač o Nijemcima: "Nijemcima je trebalo dvanaest godina kako bi u potpunosti proveli reforme i postigli rezultate. To je put koji bi trebala slijediti i Kina. Nakon toga možete postati vrlo jak igrač na međunarodnoj sceni."

Stanko Poklepović: "Kovačeva reprezentacija je živi cirkus, a on uopće nema karakter."

Zoran Mamić: "Kad ti netko svaki dan "nešto mater" onda je teško biti sretan."

Ćiro Blažević: "Šuker nije imao pravo istjerati brata Štimca. On vuče nerazumne poteze, a kada kuća gori nestao je. Ne mogu biti uz njega." Zdravko Mamić izljubio Ćiru i poručio: "Sve ću mu dati, ali ne mogu mu dopustiti da bude današnji Mamić" Safet Sušić savjetovao reprezentativcima BiH: "Idite u turske velikane, tri velika turska kluba nisu ništa drugačiji od Cityja, Intera ili drugih europskih klubova." Safet Sušić o pozivu nećaku Tinu-Svenu Sušiću: Pozvao sam ga zbog prezimena. Safet Sušić zabranio seks Zmajevima u Brazilu: "Seksa u Brazilu neće biti! Neka se snalaze kako znaju. Ima "desanka". Ne idemo u Brazil na ekskurziju, već da odigramo što bolje."

Joško Jeličić: "U igri Hajduka se nije osjetilo da fali nekoliko standardnih prvotimaca. ne zato što su ovi koji su ih zamijenili jednako dobri, nego zato jer su ovi iz prvog sastava loši."

Ljubo Pavasović - Visković: "Ako vam kažem da je od svih u HNS-u taj Vrbanović možda i najinteligentniji, dosta sam vam rekao."

Veselin Vujović nakon pobjede Zagreba nad Kielom: "Ovo je samo jedna utakmica, nemojte se radovati na terenu kao neki seljaci"

Nikša Kaleb: Na koljenima bih išao po Sulića!

Igor Bišćan: "Nastup Engleske u Brazilu bi okarakterizirao kao velik promet, mala zarada

Sammir nakon poraza bivšeg kluba Dinama 1:5 od Salzburga: "Igrači Getafea su se počeli smijati nakon petog gola, čak su me i zezali. Sad sam glavni predmet zezancije. Čudno im je da sam tamo igrao."

Slaven Bilić nakon utakmice Bešiktaša i Partizana: Sviđaju mi se i pjesme Partizanovih navijača. Posebno ona moja, dalmatinska, kad igrate košarku i kad je cijela dvorana puna''

Niko Kovač: "Dojadila mi je priča o Luki i Raketi i pozicijama. Pogledajte Njemačku i tko je njima igrao zadnjeg veznog - Schweinsteiger. Recite mi je li on isti tip igrača kao Raketa".

Davor Šuker: "Zašto bi osobno Davor Šuker išao namještati jednu utakmicu, protežirati jedan klub? Da nakon dvije godine odem bez obraza, s ovog lijepog posla".

Igor Štimac o Šukeru: "Ja bih njemu kao predsjedniku dao otkaz prvi dan".

Sutkinja Mihaela Grahovac o Širiću: "U njegovo vrijeme, u HNL-u se nešto moglo napraviti samo u dogovoru s njim. Ponašao se kao suvereni vladar virtualne nogometne igrice"

Niko Kovač nakon poraza od Brazila: "To je otimačina i sramota, ako je to penal onda ne trebamo igrati nogomet nego 'ajmo igrati košarku.

Dejan Radonjić o hrvatskim sucima: "Od sedam jedanaesteraca koje iznudim, samo se jedan svira. Možda bi svi skupa, uoči početka sezone, u sklopu liječničkog pregleda trebali otići kod okuliste, pa greške ne bi bile tako učestale"

Goran Vlaović, stručni komentator HTV-a za vrijeme SP-a u Brazilu: "To znamo često vidjeti rijetko", komentar na jedan pogodak Francuske.

Goran Vlaović: "Nemamo ni jednog ozlijeđenog igrača, vrlo bitni igrači koji su imali žute kartune, kortone..."

Goran Vlaović: "Evidentno je..."

Mateo Beusan, sudački ekspert: "Sudac je procijenio da se tu ne radi o upotrebi ruke kao oružja", nakon prekršaja Neymara nad Modrićem.

Drago Ćosić posebno je bio raspoložen početkom godine kada je komentirao polufinale rukometnog Eura u Danskoj između domaćina i Hrvatske.

"Vori će proći sam i zabiti ovo, ali kažu Nijemci ne, ne! Ne može to tako da Hrvati odu s dva razlike na poluvrijeme. To je ipak malo previše".

"Vuković će ići na klupu. Neće pomoći rasprava, Drago moj. Ja se ne razumijem u rukometnu igru ako je ovo prekršaj za isključenje"

"To će biti sedam metara. Ne! Prekršaj u napadu! Uhuhuhuhu!"

Dejan Radonjić o Rijeci: "Smiješni su bili, smiješni su sada i smiješni će ostati"

Zdravko Mamić nakon što se našao na novom udaru navijača Dinama: "Ako mi tako ispravni i pošteni imamo ove probleme, onda ne znam kakva se budućnost piše našoj državi"

Igor Pamić: "Na ništa ovo ne liči. Ako ne znam voditi svoju momčad, na redu su moji pretpostavljeni. Bez obzira što će se netko ovdje naljutiti, ali zapamtite jednu stvar - škart će uvijek biti škart! Igrali smo k'o gluhe svinje. Jo? Gospodin čovjek. Ni naprijed ni nazad. Mojim igračima poručujem ovako: trebali ste imati tri dana slobodno, a sada ćete imati tri treninga na dan, jer kad ja prije utakmice čujem njih da govore "joooj, samo da završi utakmica i da krenemo za Zagreb". Ne, ne, ne...oprostite, ne! Moram biti kulturan. Oni neće za Zagreb do Božića, a pitanje je hoće li u Zagreb i za Božić!",

Dražen Medić nakon što je Hajduk bojkotirao derbi na Maksimiru: "Da Zagreb ima navijače kao što ima Hajduk sigurno bi razmislili o podršci i jednom ozbiljnom preispitivanju odnosa u hrvatskom nogometu"

Igor Pamić o optužbama za namještanje utakmice Iste i Lokomotive: "Ja za mene i moje dečke životom garantiram da nismo namještali, a za Lokomotivu i suce ne mogu garantirati niti mi pada na pamet tvrditi da nisu namještali, neka ih provjere"

Slobodan Tolj, predsjednik Osijeka nakon poraza od Slavena: "S pi*kama ne mogu i ne želim raditi. Nema smisla da s tim igračima nastavim suradnju"

Henri Belle, nakon što je potjeran iz Splita: "Žužuli, nije nogomet građevinski posao"

Mamići uoči početka sezone: "Ovo je najbolji Dinamo u zadnjih deset godina"

Louis van Gaal nakon 250 milijuna eura potrošenih u prijelaznom roku: "Mislim da je odvratno stalno pričati o brojkama"

Jose Mourinho: "Kada uživate u svom poslu, ne gubite kosu, a Guardiola je ćelav. On ne uživa u nogometu."

Pep Guardiola: "Liga prvaka je poput dobrog obroka u finom restoranu. Bundesliga je poput svakodnevne pizze ili hamburgera",

Zlatan Ibrahimović: "Nemam ja slabiju nogu"

Zlatan Ibrahimović: "Nemoguće je da postanem trener. Tijekom utakmice bih udario barem dva svoja igrača, a nakon susreta još osam",

Igor Surkis, predsjednik kijevskog Dinama: "Da imamo 11 Vukojevića u postavi, ne bi nam bilo teško osvojiti Ligu prvaka"

Brendan Rodgers, menadžer Liverpoola tri tjedna prije nego što je doveo Balotellija: "Kategorički vam mogu reći da Mario Balotelli neće doći u Liverpool"

Jose Mourinho: "Imam momčad, ali nemam napadače, a bez njih nemoguće je osvojiti prvenstvo. Imamo Samuel Eto’a. Da, ali njemu su 32 godine. Možda i 35, tko zna"

Dejan Lovren, nakon objavljenih slika golih hrvatskih nogometaša: "Nije meni krivo zbog mene što su te slike objavljene, nego što mi ih je vidjela žena"

Lorik Cana nakon prekida utakmice Srbija - Albanija:"Naš orao će uvijek slobodno letjeti"

Lorik Cana: "Sve bi bilo u redu da osiguranje nije pustilo navijače da nas prebiju"

Ivo Karlović: "Federera mogu pobijediti jedino da ga prebijem na ulici"

Ivan Dodig o bosanskohercegovačkim navijačima na Australian Openu: "Ovo nije teniska atmosfera. Ovi ljudi su došli na pogrešno mjesto. Trebali su otići na nogomet, jer vjerojatno ništa ne znaju o tenisu"

Ernests Gulbis: "Žene bi trebale rađati djecu, a ne igrati tenis. Trebale bi uživati u životu i misliti na djecu, a to ne možete ako se profesionalno bavite tenisom"

Jerome Valcke
, tajnik FIFA-e: "Suarez bi se trebao ići liječiti"

Mario Balotelli prije utakmice Italije i Kostarike: "Ako pobijedimo Kostariku želim poljubac u obraz od engleske kraljice

Mario Balotelli nakon što je obje stranice talijanske reprezentacije u Paninijevom albumu izlijepio svojim sličicama: Zašto uvijek ja?!

Luiz Felipe Scolari, nakon debakla Brazila protiv Njemačke: "Ovo je najgori dan u mom životu!"

Juan Zuniga, nakon što je skoro slomio kičmu Neymaru u četvrtfinalu SP-a: "Nisam htio ozlijediti Neymara, samo sam branio boje moje zemlje"

Carlos Queiroz, izbornik Irana nakon poraza od Messijeve Argentine: "Messi bi bio najbolji igrač na svijetu, da je čovjek"

Reggie Miller
: "Michael Jordan je na svoj najgori dan, 10 puta bolji od Kobea na njegov najbolji dan".

union 99
Respected Member
Respected Member

Postby union 99 » 24 Dec 2014

*nadam se gasenju kk pakistan...
*nadam se da ce FK Crvena Zvezda biti privatizovana ili poslata u zadnji rang takmicenja...
*nadam se da M. Williams produzi ugovor sa KK Crvena Zvezda...
*nadam se da ce Bobi Marijanovica produziti ugovor sa KK Crvena Zvezda...
*nadam se da ce Vucic podici rejting na 65%, ne sto ga volim, vec sto on mrzi sportsko drustvo jugoslovena...
*nadam se zlatu na EP kosarkasa...
*nadam se da ce Marsel Hirscher ponovo da uzme veliki kristalni globus i jos malu kuglu za veleslalom...
*nadam se da ce toleta karadzica proglasiti ludim i poslati ga na lecenje...
*nadam se da ce srpski fudbal ili propasti ili se resiti gnjida kao sto su karadzic, savo milosevic, lakovic...
*nadam se GrandSlemu najveceg Srbina svih vremena, Sinsinetiju i prvom mestu na kraju godine...
*nadam se da ce citava siptarska populacija da nestane u najgorim mukama...
*nadam se da Bayern ili Barselona ne uzmu LS....
*nadam se da ce predsednik Intera konacno otici kod nekog vracara koji ce skinutu prokletstvo ovoga kluba...
*nadam se da ce kamenjari prestati da sa glupiranjem i da ce se vratiti na ovaj forum...
Миодраг Петровић Чкаља:
"Добро, бата Рале, волимо Звезду, али од нечег се живети мора, године су то". А бата Рале увек одмерен, господски одговори: "Не живим ја од Звезде, него за Звезду. Године су то".