Hokej na ledu, sezona 2012/2013 , sezona 2013/2014

Sve vezano za ostale sportove...rukomet,odbojka,vaterpolo,tenis,hokej,atletika....
Tuma
Respected Member
Respected Member

Re: Hokej na ledu, sezona 2012/2013 , sezona 2013/2014

Postby Tuma » 16 Jun 2014

Dva citata samo za Makedonca kojeg imam na ignore. Batko, uživaj:

This has been an incomparable season for Kopitar. He won the Stanley Cup and led the NHL playoffs in scoring for the second time in three seasons, but this was also a coronation as one of the world's best players.

No one symbolized the incredibly difficult path to a championship for the Kings more than Kopitar, who his coach consistently matched against some of the best centers in the sport. In each of the three rounds to survive the Western Conference, Kopitar outplayed the world-class player expected to contain him.

First it was Joe Thornton and (mostly) Logan Couture of the San Jose Sharks. Next it was Ryan Getzlaf of the Anaheim Ducks. Then it was Jonathan Toews of the Chicago Blackhawks.

Da prevedem: čovjek, koji je najbolji igrač play-offa po golovima i asistencijama, istovremeno uvijek igra i protiv najboljih igrača protivnika i potpuno jih zaustavlja.

Kopitar is an advanced-statistics marvel. He faces the toughest competition and Sutter dares opposing coaches to avoid using their stars against Kopitar. He and Jarret Stoll field all of the tough faceoff assignments.

The Kings dominate possession of the puck when Kopitar is on the ice. The game slows down for everyone when he is dictating the play.

He is the talisman, the fulcrum of what makes the Kings so difficult to play against.

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Postby MKD » 16 Jun 2014

Jbg, nema spaanje za mene iduce godine dana.

Sreca sta ne mozes ova citati c017

Koji podobranac majke mi happy0064

podjebavam ih godinama hokej tekma nisam ogledao u zivota mrgreen
Image

Tuma
Respected Member
Respected Member

Postby Tuma » 16 Jun 2014

MKD wrote:podjebavam ih godinama hokej tekma nisam ogledao u zivota mrgreen

evo učite, ovako izgleda kad mkd-a ubiješ faktima
mrgreen

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 17 Jun 2014

masakrirao si mene anim_19 anim_19 anim_19 anim_19
Image

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Gavri » 08 Jul 2014

Lučić: Srbin sam i Srbiju nosim u srcu, gde god da sam
N. Mandrapa | 08. jul 2014. 21:06 | Komentara: 0
Roditelji su me naučili mnogo čemu i da je neophodno pomagati drugima, kaže jedan od najboljih hokejaša NHL lige koji je donirao 50.000 dolara polpavljenima u Srbiji

STENLI kup je naziv za šampionski trofej u hokejaškoj NHL ligi, u kojoj svaki meč u proseku gleda dva miliona gledalaca preko televizije, gde su tribine ispunjene do poslednjeg mesta tokom cele sezone, u kojoj su prodata TV prava na 12 godina u iznosu od čak 5,2 milijarde dolara!

U celom tom spektaklu na ledu, jedna od najvećih zvezda je Milan Lučić, Srbin rođen u Vankuveru, koji ne samo što je pravi šampion, već je ličnim gestom pokazao da u njegovim grudima kuca veliko srce. Naime, donirao je 50.000 dolara za pomoć ugroženima od poplava u našoj zemlji, što je jedna od najvećih ličnih donacija koje su pristigle.

U ekskluzivnom razgovoru za "Novosti", sjajni prvotimac Boston Bruinsa poručio je da Srbiju nosi u srcu i da se nije dvoumio kada je čuo za probleme kroz koje prolaze ljudi sa ovih prostora.

- Poplava je napravila veliku štetu i ugrozila je mnogo ljudi i dece. Iako živim na drugom kontinentu, nije mi bilo lako kada sam video šta se dešava. Odmah sam odlučio da doniram novac, želeći da pomognem koliko god mogu. Takođe, imam prijatelje čije porodice žive u tim područjima, i trudio sam se da im olakšam deo problema sa kojima se suočavaju - kaže Lučić.

* Novac ste uplatili preko Fondacije "Novak Đoković"?

ŽIVIM SVOJ SAN
* KOJA je najbolja stvar u vezi sa igranjem u NHL ligi na najvišem nivou?
- Najbolje je što živim svoj san. Najgori deo su povrede.
- Nisam se mnogo dvoumio da uplatim novac na račun NDF. Pa, Novak je lično donirao veoma veliku svotu novca pošto je osvojio turnir u Rimu. On je sportista kog poštujem i na kog se ugledam. Pritom, Fondacija radi veliki posao da pomogne mališanima, u čemu je podržavam.

* Da li ste, možda, bili u prilici da upoznate Đokovića?

- Ne, nikada ga nisam sreo, ali ga jako cenim kao čoveka i sportistu. Pratim njegove rezultate tokom karijere, navijam da nastavi da igra na vrhunskom nivou i radujem se svakoj njegovoj pobedi.

* Koliko će vam značiti pozitivna reakcija ljudi u Srbiji na vaš gest?

- Iskren da budem, nisam to uradio zbog reakcije, ali će mi značiti ako neko bude pozdravio moju želju da pomognem. Najvažnije je samo delo, i to što će nekom detetu biti olakšane muke kroz koje prolazi.

* Potreba da pomognemo drugima obično je nešto što dolazi iz porodice. Da li je i kod vas tako?

- Da. Roditelji su me naučili mnogim stvarima u životu, a svest o tome da je neophodno pomagati drugima je jedna od njih. Takođe su me naučili da poštujem svakog i da budem iskren. Pamtim i da su mi govorili kako je jako važno da pamtim svoje korene, i da uživam u životu, kroz ljubav i porodicu.

NE ZABORAVITE ODAKLE STE
* IMATE li neki životni moto, vrednost koje se uvek držite?
- To je kratka, ali važna poruka: Nikad ne zaboravi odakle potičeš.
* Napisali ste i knjigu za decu "Nije lepo ponašati se nasilno u školi", gde ste objašnjavali šta znači biti pravi prijatelj?

- Tako je. Pa, za mene pojam prijateljstva se vezuje za iskrenost. Pritom, pravi prijatelj uvek je tu da pruži podršku, i da pomogne kada zatreba.

* Dolazite u Srbiju, zbog venčanja brata Jovana?

- Tako je, čeka nas ovaj divan događaj. Dolazim sa suprugom, i iskoristiću priliku da joj pokažem srpsku kulturu, kako živi naš narod. Želja joj je da posetimo Teslin muzej, i da sretnemo članove moje porodice koji i dalje žive u Srbiji. Ćerkica će ovog puta ostati kod kuće, jer bih voleo da dođe u našu zemlju kada malo poraste, kako bi pamtila putovanje. Još je jako mala.

* Koje su vaše asocijacije na reč "Srbin"?

- Ja sam Srbin. Govorim srpski. Ja sam pravoslavac. Volim srpsku kulturu. Obožavam našu hranu.

* Slušate li našu muziku, imate li omiljenu grupu?

- Kako da ne. Ima ih dosta, ali ću izdvojiti "Bijelo dugme". Volim sve njihove pesme - zaključuje Lučić.

clap
Image

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 08 Jul 2014

bas sam danas pravio dres kao poklon za lucica
Crvena zvezda, doktor Čović, Mića Pavkov - sveto trojstvo.

general_manager
Member
Member

Postby general_manager » 09 Jul 2014

Jedno pitanje...dal kad je Lucic osvojijo Stanley cup, dal je Stanley dosao u Srbiju? Jer ako bi ga Stamkos ja znam da bi dosao u Makedoniju...

Inace Stanely dolazi po drugi put u Sloveniju i to ovog vikenda na Jesenice!

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 09 Jul 2014

znam da on jeste. ali ne znam jeli doneo trofej.
ne loze se srbi na to, 99% srba i ne zna ko je lucic.

ali zato se loze kanadski srbi i tamo je nosio trofej.

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 09 Jul 2014

Ova logika kojoj postoi na ovaj forum treba da istraze od proficionalci nekim institucije.

Ibrahimovic nema CL titula u fudbal, to znaci da anonimaca na Porto pred 6 godine su bolji individualno ip2 ip2 ip2
Image

general_manager
Member
Member

Postby general_manager » 09 Jul 2014

sarma i proja wrote:znam da on jeste. ali ne znam jeli doneo trofej.
ne loze se srbi na to, 99% srba i ne zna ko je lucic.

ali zato se loze kanadski srbi i tamo je nosio trofej.

ne ne nije dosao kod vas jer znao bi sigurno...bilo bi to po svim medijima...ali da bio u njegovom gradu u kanadi.

Dobre snimke postoje sta sve igraci i drugovi rade sa tim pokalom koji ima vjerovatno najvecju historiju za sobom a ugravirano je ime svakoga koji je osvojijo ovaj kup...

http://www.siol.net/sportal/hokej/nhl/2014/07/poletje_s_stanleyjem_od_tetovaze_sladoleda_do_finala_nogometnega_sp.aspx

ovaj vikend ima MKD zabranjen ulaz u Sloveniju da slucajno se ne ukenja unutra [c007

MKD: ako primerjas Ibrahimovica i MacStamkosa onda neznam koja ti je fora ...jeste dobar igrac a na kraju broju se stanley pokali...Lucic radi svoj posao odlicno u Bostonu zasto je i doveden a u Kopitaru necemo ni izgubljati rjeci..pokrali ga ove godine za Selke trophy!

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 09 Jul 2014

znaci la king osvoio zlato radi kopitar a ne radi sta imaju najbolji golman i bekove u lige c017

bez bez quick nebi ni doigruvanje igrao. da je imao tampi takav golman. ohoj.

la kings nie ni top 5 u nhl cisto individualno, timski duh i odlican golman je razlog taj uspeka.

u hokeja uvek ne pobeduje favorita, ako imas golman svasta je moguce. Nie kao u kosarke kad uvek se zna koj ce osvoi NBA.
Image

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 09 Jul 2014

mislim da je dolazio, bratu mu zivi u bgu. dolazio je kod mene u firmu, pravio sam dresove za milana i njega. upoznao sam mu brata i jednog starijeg coveka, da li mu je otac ili rodjak ne znam, ne secam se.
ovde niko ne zna za milana tako da i da dodje nikom nije bitno.

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Gavri » 09 Jul 2014

general_manager wrote:Jedno pitanje...dal kad je Lucic osvojijo Stanley cup, dal je Stanley dosao u Srbiju? Jer ako bi ga Stamkos ja znam da bi dosao u Makedoniju...

Inace Stanely dolazi po drugi put u Sloveniju i to ovog vikenda na Jesenice!

Milan Lučić, hokejaš šampiona NHL lige Boston Bruinsa, doneo je Stenli kup u Srpsku pravoslavnu crkvu u Vankuveru, iskoristivši svoje pravo da jedan dan "bude vlasnik" prestižnog trofeja.

Raspoloženi Milan sa devojkom i peharom
Svaki igrač šampiona najjače hokejaške lige na svetu dobija priliku da jedan dan bude „vlasnik” prestižnog trofeja Stenli kup, a Lučić je tu priliku iskoristio da poseti rodni Vankuver i pokaže trofej zemljacima u našoj crkvi u Vankuveru.

- Na ovaj način sam želeo da se zahvalim srpskoj zajednici koja mi je uvek pružala veliku podršku. Ova crkva je blizu kuće u kojoj sam odrastao, a kao Srbin i bivši Jugosloven na ovaj način sam se odužio svima u mom kraju - rekao je Lučić.

Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 09 Jul 2014

a kada je on ikada bio bivse Yugosloven ? jer rodjen u Yugoslavia ?
Image

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 10 Jul 2014

general_manager wrote:ne ne nije dosao kod vas jer znao bi sigurno...bilo bi to po svim medijima...ali da bio u njegovom gradu u kanadi.

juce sam imao priliku da upoznam lucica, dosao je juce ujutru u srbiju. cisto da te obavestim, da znas.