Tenis 2012

Sve vezano za ostale sportove...rukomet,odbojka,vaterpolo,tenis,hokej,atletika....
Dokolica
Member
Member

Re: Tenis 2012

Postby Dokolica » 10 Dec 2012

Pametno. Mada, on može da prodaje i zapakovan izmet u restoranu, imaće prođu, jer je današnje poslovanje prvenstveno marketing.

KK_Bosna
Moderator
Moderator
Club: Heimir Hallgrímsson

Postby KK_Bosna » 11 Dec 2012

-Hans- wrote:9. Italija 1
9. JAR 1

ko je za ove osvajao DC i kada? garant prije '80 nekad

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 11 Dec 2012

KK_Bosna wrote:
-Hans- wrote:9. Italija 1
9. JAR 1

ko je za ove osvajao DC i kada? garant prije '80 nekad

Da, uzeli su naslov jos 70-ih.
Imali su jaku ekipu, Corrado Barazzutti i Adriano Panatta, obojica rangirani oko top5-top10 u ono vrijeme.

A, pored osvajanja, igrali su cak 6 finala. Italija je bila velesila 60-ih i 70-ih.

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 23 Dec 2014

ATP Zagreb indoors se nasao u problemima jer je grad skratio ulaganja u sport.

Ove godine je uvjetno receno slab entry, iako je uvijek lijepo imati grand slam pobjednika u zdrijebu.

M. Cilic
I. Karlovic
G. Garcia-Lopez
M. Granollers
A. Seppi
A. Mannarino
G. Muller
M. Youzhny
V. Pospisil
S. Bolleli
J. Vesely
S. Stakhovsky
I. Sijsling
R. Hasse
M. Baghdatis
R. Berankis
L. Lacko
I. Dodig
B. Coric
J. Melzer

mislim da ce pozivnice ici Kavcicu i Dzumhuru, Troicki je za sada prvi ispod crte, nisam siguran.

Trebalo bi Coricu namjestiti zgodan zdrijeb, da si jos malo digne ranking.. nek dobije 2 meca i evo ga oko 80. mjesta ppeep

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 26 Dec 2014

Borna Devald iz TK Chromos Zagreb osvojio Orange Bowl (to je nesluzbeno SP za djecacki uzrast)

Mladi hrvatski tenisač Borna Devald osvojio Orange Bowl

Image

Borna Devald je pobjednik 53. izdanja Orange Bowla u konkurenciji do 12 godina.
Član TK Chromos je u finalu za manje od sat vremena igre pobijedio Šveđanina Rossa Weibulla 6:1 6:0.

- Presretan sam što sam osvojio ovaj veliki naslov. Dovoljno je pogledati listu pobjednika i vidjeti koliko on znači u svijetu tenisa. Finale je bio lakši nego što sam očekivao. Kako je turnir išao dalje, tako samo igrao sve bolje i agresivnije - rekao je Borna novinarima u Miamiju i istaknuo posebnog čestitara:

- Borna Ćorić mi je uoči meča poželio sreću. Zahvaljujem mu na tome, poručio mi je "sretno u finalu, osvoji to". Presretan sam što sam ispunio njegovu želju.

Ovaj turnir su osvajali tenisači poput Rogera Federera, Andyja Murraya, Juana Martina Del Potra, Andyja Roddicka, Tommyja Haasa, Magnusa Normana, Robina Soderlinga...

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 31 Dec 2014

Godina u kojoj se hrvatski tenis konačno vratio na svjetske naslovnice

Image

"Pomeo ih je sve! Marin Čilić igra tenis 22. stoljeća", oduševljeno je poručio Čilićev trener Goran Ivanišević nakon što je njegov učenik osvojio US Open.

Ivanišević od 9. rujna 2014. godine više nije jedini hrvatski tenisač s osvojenim Grand Slam naslovom. Trinaest godina nakon legendarnog i neočekivanog Goranovog osvajanja Wimbledona, Čilić je, isto tako neočekivano, pokorio New York.

Čilić do US Opena bez izgubljenog seta od četvrtfinala

"Tenisom 22. stoljeća" Čilić je u četvrtfinalu pobijedio Tomaša Berdycha, u polufinalu velikog Rogera Federera, a u finalu Keija Nishikorija - sve bez izgubljenog seta.

Pored US Opena, Čilić je osvojio još tri turnira i prvi put u karijeri izborio plasman na završni Masters na kojem je, uz ozljedu ramena, ispao bez pobjede.

Čilić, kojeg su čitatelji Indexa odabrali za sportskog heroja godine, poručio je da je "pravi Marin" onaj iz New Yorka, a ne "londonski".

"Pravi Marin je onaj s US Opena i u 2015. se nadam da ću vas počastiti što češće takvim izdanjem. U New Yorku sam se osjećao najbolje ikada, znam kako sam došao do takve forme i vjerujem da ću pokazati takvu formu na puno više turnira. Veselim se 2015. godini jer će biti za mene veliki izazov. Cilj mi je nastaviti put prema vrhu", rekao je Čilić za Index.

Najbolji hrvatski tenisač još uvijek se nije oporavio od ozljede ramena, te je otkazao nastup na prvom turniru sezone u Brisbaneu. Ipak, Australian Open zasad nije upitan.

Borna: Cilj je 2015. završiti među 50 najboljih

Druga velika priča hrvatskog tenisa je Borna Ćorić, koji je godinu završio kao najmlađi tenisač među 100 najboljih, te kao tenisač koji je šokirao Rafaela Nadala u četvrtfinalu Basela.

Borna se nalazi na 95. mjestu, a za Index je otkrio cilj za 2015. godinu.

"Cilj je sezonu završiti među 50 najboljih igrača svijeta. Plan za 2015. je samo djelomično napravljen jer će kasnije dosta ovisiti o rezultatima s početka sezone. Igram Chennai, Auckland, Australian Open i Zagreb, sve glavne turnire", rekao je 18-godišnji Borna, kojeg smo upitali koji mu je najdraži, a koji najteži trenutak iz 2014. godine.

"Najbolji trenutak sezone mi je, bez dileme, pobjeda nad Nadalom. Najveća pobjeda moje dosadašnje karijere protiv jednog od najvećih tenisača svih vremena, vjerujem da nikoga neću iznenaditi ovim odabirom. Najgori trenutak sezone bio mi je poraz od Fogninija u četvrtfinalu Umaga. Odigrao sam odličan turnir, bio blizu velikoj pobjedi, ali nisam izdržao fizički napor meča. Bio sam razočaran jer sam igrao jako dobro na cijelom turniru."

Neuništivi Karlović

Jedna od najvećih priča svjetskog tenisa je neuništivi Ivo Karlović. Najviši tenisač na svijetu, koji će 28. veljače proslaviti 36. rođendan, godinu je završio na fantastičnom 27. mjestu, te će biti nositelj na Australian Openu.

Igrao je čak četiri finala. I dok je Dusseldorf i Memphis izgubio u dva seta, porazi u Newportu i Bogoti dogodili su se u odlučujućem setu, i to u tie-breaku.

Dodig pao za 56 pozicija i izgubio sva četiri finala parova

Tešku sezonu imao je Ivan Dodig, koji je u odnosu na 2013. godinu pao za 56 pozicija, s 33. na 89. Dodig je imao problema s ozljedama, a u nekim mečevima nije imao ni sreće.

U paru s Brazilcem Marcelom Melom je imao puno bolju godinu, te je igrao četiri finala uključujući dva Mastersa, te završni Masters u Londonu. U 2015. godinu ulazi kao dvanaesti tenisač svijeta u konkurenciji parova.

Lučić osvojila prvi naslov nakon 16 godina, Donna osvojila WTA naslov, Ana poput Borne

I tenisačice su nas obradovale u 2014. godini. Mirjana Lučić-Baroni osvojila je prvi turnir nakon 16 godina. Slavila je u Quebecu pobjedom protiv Venus Williams u finalu, te je godinu u kojoj je igrala osminu finala US Opena, završila na 60. mjestu. Donna Vekic je osvojila svoju prvu WTA titulu pobjedom protiv Dominike Cibulkove.

Ana Konjuh je poput Borne Ćorića najmlađa tenisačica među 100 najboljih. Igrala je treće kolo Wimbledona, a u Istanbulu i svoje prvo polufinale, te u 2015. godinu ulazi kao 93. tenisačica svijeta, jedanaest mjesta iza Donne Vekić.

Tomljanović odlučila nastupati za Australiju

Hrvatski tenis imao bi četiri tenisačice među 100 najboljih da Ajla Tomljanović ovog ljeta nije odlučila promijeniti sportsko državljanstvo i u budućnosti nastupati za Australiju.

"Deset godina nitko nas nije pitao gdje smo ni kako smo. Sve što je Ajla napravila, napravila je sama", razočarano je poručila obitelj Tomljanović i prihvatila ponudu Australaca.

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 04 Jan 2015

Ajla Tomljanovic 7 6
Jelena Jankovic 6 0

Icon_NekaCrkni Australija

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 05 Jan 2015

Borna Coric 6 6
Robin Haase 2 2

Dobar pocetak sezone.

Picek
Respected Member
Respected Member

Postby Picek » 05 Jan 2015

ubio ga.
isti taj Haase ga je dobio 3-0 prije par mjeseci, na zemlji doduše ali svejedno.
dakle, mali je radio preko praznika anim_19
Nole: No drugs, no party. Icon_Fakti
OTPOR samopostavljenima jer njihovo nije kraljevstvo forumaško.

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Picek wrote:ubio ga.
isti taj Haase ga je dobio 3-0 prije par mjeseci, na zemlji doduše ali svejedno.
dakle, mali je radio preko praznika anim_19

Borna je los na zemlji... sto i nije neki hendikep i ne treba se previse zamarati s tim. 3 grand slama su na brzim podlogama.

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Jbt ova Mikica je kao vino, sa 33 godine igra tenis zivota i mete sve pred sobom ip2

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 08 Jan 2015

Karlovic ima male sanse da ovo dobije, ali je stvarno odigrao par nevjerojatnih voleja i u par navrata ozbiljno raspizdio Djokovica.. ne znam kad sam vidio da Djokovic tako pizdi i razbija reket u trenucima dok ima relativnu kontrolu nad mecom. Isto tako nisam nikad vidio da se toliko veseli dobivenim poenima u nekom miki maus mecu.. Valjda se covjek kladio na sebe c017

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 08 Jan 2015

-Hans- wrote:Karlovic ima male sanse da ovo dobije, ali je stvarno odigrao par nevjerojatnih voleja i u par navrata ozbiljno raspizdio Djokovica.. ne znam kad sam vidio da Djokovic tako pizdi i razbija reket u trenucima dok ima relativnu kontrolu nad mecom. Isto tako nisam nikad vidio da se toliko veseli dobivenim poenima u nekom miki maus mecu.. Valjda se covjek kladio na sebe c017

Odlična Image
Nemam ništa protiv za danas samo molim te nemoj na Australian Openu pray mrgreen
Ni meni nije jasno zašto je Nole tako napaljen danas pogotovo što su prijatelji Icon_cese
Izgleda da baš želi uzeti Dohu pa da ne mora igrati neke turnire kasnije.

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Najjace je sto nije ni bila pila, jer sam mislio da nema nikakve ozbiljne sanse... nego bilo mi je zanimljivo Djokovicevo ponasanje, pa sam prokomentirao.
Nakon toga, Karlovic se pretvorio u Federera mrgreen

Fakat cudan mec, Karlovic se drzi, Djokovic pizdi C054

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Karlovic odigrao fenomenalan game, kakav passing na break loptu tumbleweed Evo, sad ima break u 3. setu tumbleweed