Ekstremni sportovi

Sve vezano za ostale sportove...rukomet,odbojka,vaterpolo,tenis,hokej,atletika....
MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Re: Ekstremni sportovi

Postby MKD » 14 Mar 2011

Jedini extremni sport koj mene zanimava je kajak, posebno na more.

Imam plan jedan dan sa kajak izmedju HR-ITA i nakon sedmica nazat.

Btw odlicna karpa za trening u Triglav.
Image

buky
Respected Member
Respected Member

Postby buky » 17 Mar 2011

MKD wrote:Imam plan jedan dan sa kajak izmedju HR-ITA i nakon sedmica nazat.

odlično bratko - u jedan dan sa kajakom od HR do Italije. Pa da kreneš od Dugog otoka do Ancone imaš više od 50 milja. c017

buky
Respected Member
Respected Member

Postby buky » 17 Mar 2011

Tuma wrote:
buky wrote:
Tuma wrote:Upam, da bom letos prvič poskusil tudi morski kajak (sea kayak).

onda? jesi li ?

Na žalost, ne. nonono
Morda letos. pray

Navrati do ZD pa ćemo otić skupa na par tura.

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 17 Mar 2011

buky wrote:
MKD wrote:Imam plan jedan dan sa kajak izmedju HR-ITA i nakon sedmica nazat.

odlično bratko - u jedan dan sa kajakom od HR do Italije. Pa da kreneš od Dugog otoka do Ancone imaš više od 50 milja. c017

Dokumentarac koj emocionalno ne ostava nikog duzen. U ova tragedija ipak ima insperacija.

Andrew McAuley legenda

Ma adreatsko more nema nikakov problem na leto. Walk in the park... Zajebano je na zima ima puno nevreme i vetar.
Image

buky
Respected Member
Respected Member

Postby buky » 18 Mar 2011

bratko vidim da se zajebavaš i nije mi drago. U dalmatinskoj kulturi je da se nikad ne zajebavaš sa morem i sa planinom.

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 18 Mar 2011

buky wrote:bratko vidim da se zajebavaš i nije mi drago. U dalmatinskoj kulturi je da se nikad ne zajebavaš sa morem i sa planinom.

Koj se zajebava ?. Leto je jedini period u koj moze da se realizira vakav proekt sada nie bukvalno walk in the park ali ako se usporedi sa branovi 15 metara u Australija do Nov Zeland. Esen, prolet i zima previse loso vreme cak i na jadran.

Kozuf ima odlican planinski sistem koj je samo 6 KM od moj selo od prilika 25 min sa monten bajk. bio sam tamo mozda vise od 100 puta na cist vozdok. 2 puta sum osol gore bez auto a veruj ako imas normalna kondicija barem 2 meseca spesificni priprema. Ako nisi fizicki pripreman ce umres od umornost na pola put.

Sme spavale sa nekoliko kolego na pola put u shator sme napravile grill party bez alkohol sa zivotni okolu nas risi i medved -), gore spavanje jedan dan ponovo grill i dole..

Onda tek zamisli Mont Everest. Trebe ti godina dana priprema ipak sansi se manje od 70% da ce se vratis ziv. 50% zavisi od pripremanje i znaenje, 20% zavisi od slucajnost i promenlivo vreme, 30% od bog...

Obozavaj prirodi kao planini i more... Makes me feel alive..

6 KM od moj drugi vec drugi dom u MKD, -).. Ljepa slika...
Image
Image

buky
Respected Member
Respected Member

Postby buky » 18 Mar 2011

MKD wrote:
buky wrote:bratko vidim da se zajebavaš i nije mi drago. U dalmatinskoj kulturi je da se nikad ne zajebavaš sa morem i sa planinom.

Koj se zajebava ?. Leto je jedini period u koj moze da se realizira vakav proekt sada nie bukvalno walk in the park ali ako se usporedi sa branovi 15 metara u Australija do Nov Zeland. Esen, prolet i zima previse loso vreme cak i na jadran.

moj rekord u teretani na ergometru su 3 milje ispod 24 minute. To je simulacija skifa na mirnoj vodi - a i čak za skif je to kurac od ofca i mliko od roda. Ne tribam govoriti da sam skoro rigao poslije toga. Kajak je daleko sporiji. Računajući struje i vitar od Dugog do Ancone imaš 70 milja. Uračunaj tu sunce i valove i tek bi teški profesionalac stigao to preći u jednom danu i to iz pravca Italije (maestral puše sa sjeverozapada pa da te malo gura u leđa). U dva dana se može. Inače najviše što sam išao mi je bilo cca 15 milja u nekih 6 sati. Naravno to je bilo turistički i nisam cijelo vrijeme veslao ali je ipak bilo uz obalu iako sam imao dobro jugo u provu. Jebate što sam tada bio gladan tever

Tuma
Respected Member
Respected Member

Postby Tuma » 18 Mar 2011

Hm, mislim da bratko nije mislio da če preči Jadran u jednom danu.
Svejedno, i za tri dana bi to bio poduhvat. Ok, da je bonaca ili valovi tamo 1 do 2 bofora. Ali po sredini Jadrana vrlo je retko mirno more. Valovi od jednog metrića su tu dok kažeš keks.

Bratko, kad kreneš, hoču biti u pratnji! smil4043

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 18 Mar 2011

Pa nisam bas rekol za jedan dan, nego rekov jedan dan sa kajak preku jadran (one day I will). Na leto ne rizikuvas zivot na jadran + ne bi osol sam na more nikad ne bi rizikuval zivot. Razlika izmedju mene i ljudi ko Andrew McAuley ja ne bi push it to the edge. On znael da sansa je ogromna da nema da se vati ziv ali jednostavno ima rizik faktor u krv toa je ko otrov za te ljudi. Oni moraju da oseti oseca da rizik faktor je ogroman... Zato ja nikad ne bi stavel noga na everest kad znaes da 30% je cista sreca pa dzabe ti 2 godina priprema.

Pa naravno se trosi energija na jadran, jadenje je bitan faktor. Za 2 dana trojca sme potrosile 4 kilo meso za misija Kozuf -).
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 18 Mar 2011

Kako ovo ostane ziv je po malo neverovatno ankon takva nesreca, pored mene povredi se minimalni.

cool0044

Vidi bazenat kolikoje mali C054
Image

buky
Respected Member
Respected Member

Postby buky » 20 Mar 2011

Tuma wrote:Hm, mislim da bratko nije mislio da če preči Jadran u jednom danu.

icon redface eusa_doh

sori bratko ... ja i makedonski nismo u najboljim odnosima... od Stefanovskog ne možeš baš puno naučiti ows

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 29 Mar 2011

jebem ti budalu scared0008
Crvena zvezda, doktor Čović, Mića Pavkov - sveto trojstvo.

buky
Respected Member
Respected Member

Postby buky » 19 Apr 2011

kao i za svake prvomajske praznike i ove godine se organizira Big Wall Speed Climbing u Paklenici
http://www.paklenica.hr/Paklenica_BWSC_2011.htm

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 30 Apr 2011

Ljepa slika iz Mavrovo ovim dana:
Image

Ne znam kako se zove ovoj sport ali je slikano pred neki dan, bilo je evropski grand prix.
Image

buky
Respected Member
Respected Member

Postby buky » 02 May 2011

MKD wrote:Ne znam kako se zove ovoj sport ali je slikano pred neki dan, bilo je evropski grand prix.

sport ti se zove paragliding (paraglajding) i ima raznih podvrsta