Gazprom South Stream League

Sve vezano za ostale sportove...rukomet,odbojka,vaterpolo,tenis,hokej,atletika....

Ko ce osvoi liga SEHA 2011/2012 ?

C.O Zagreb
3
20%
Partizan
0
No votes
Borac
1
7%
Vardar
1
7%
Lovćen
2
13%
Tatran
0
No votes
Crvena zvezda
1
7%
Nexe
0
No votes
Izviđač
1
7%
Sutjeska
0
No votes
Metalurg
3
20%
Bosna
3
20%

Total votes: 15

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Gazprom South Stream League

Postby MKD » 04 Nov 2009

Mnogo je verovatno uskoro da kreci regionalna liga u rukomet.

Pokraj Vezsprem ce bidi priklucena i Romunska Constanca. Ekipi ce ima od Makedonija, Srbija, Hrvatska, Slovenija, Crnagora, Bosna i Hercegovina, Madzarska i Romunija.

Kroacija Osiguranje, Gorenje, Bosna, Vardar pro, Konstanca, Vesprem, PIK Seged. Ima ushte nekolku dovolno kvalitetni da bidat del od takov proekt, kako Metalurg, Celje, Buducnost, Kolubara i Partizan.

Sekako vakva liga zasluzuva svoj topik na ovaj forum.

Se obedinuva rakometniot Balkan

Hrvatska i Srbija vekje ja pochnaa inicijativata za formiranje mashka regionalna liga, a kje bidat vklucheni i klubovi od Makedonija

Rakometnite sojuzi na Hrvatska i na Srbija intenzivno rabotat na organiziranje na mashkite klubovi od regionov i pochnuvanje na Liga koja bi mozhela vekje od slednata sezona da pochne da funkcionira. Minatata nedela pretstavnici na dvata sojuzi vo Nish imale kontakti i razmenile informacii, no i dvete strani se zainteresirani za vakva liga shto bi pridonela za povekje kvalitetni mechevi i novi sponzori. Vo taa liga bi trebalo da bidat ekipi od site drzhavi od Bivsha SFRJ, a se pregovara i so Ungarija i Romanija, so shto bi bila edna od najsilnite vo Evropa.

Ako samo se soberat klubovi od ovie prostori ima sedum shto momentno igraat vo grupite od Ligata na shampionite: Kroacija Osiguranje, Gorenje, Bosna, Vardar pro, Konstanca, Vesprem, PIK Seged. Ima ushte nekolku dovolno kvalitetni da bidat del od takov proekt, kako Metalurg, Celje, Buducnost, Kolubara i Partizan.

Vo petok Rakometnata federacija na Makedonija kje bide domakjin na Bozhidar Gjurkovikj, generalniot sekretar na Rakometniot sojuz na Srbija koj kje dojde da gi zapoznae so idejata za vakva liga i mozhnostite taa pobrzo da profunkcionira.

- Nie usno bevme informirani za takvata liga. Sega Gjurkovikj doagja i oficijalno da razgovarame za detalite. Nie sme zainteresirani i sekogash sme poddrzhuvale takva ideja. Bidejkji Hrvatska i Srbija imaat interes da se formira ligata, veruvame deka polesno kje bide da se dogovorat detalite - veli Dragan Nachevski, odgovorniot za megjunarodni odnosi vo RFM.

Od makedonskite ekipi, skopski Metalurg i Vardar pro se najatraktivnite timovi koi bi mozhele da se natprevaruvaat vo taa liga, spored kvalitetot na igrachite shto go poseduvaat. Vo Metalurg trener e Lino Chervar, ima nekolku poznati internacionalci i povekje makedonski reprezentativci, vo Vardar trener e Veselin Vujovikj, i povekje makedonski reprezentativci. Tie dve ekipi poslednive godini go dvizhat celiot mashki rakomet vo Makedonija.

HRVATSKA INICIJATOR - SRBIJA PODDRZUVAC

Dosega obidite za vakvi ligi bea malku uspeshni bidejkji tokmu od ovie dva sojuzi imashe najgolemi opstrukcii, pred se' poradi nepomirlivosta po vojnata vo pochetokot na 90-te od minatiot vek vo koja bea vklucheni dvete drzhavi. No, iskustvata shto gi imaat kosharkarite i igranjeto na regionalnata Jadranska liga pokazhuva deka koga ima posilni mechevi, povekje sponzori, pari i polni sali se zaboravaat nesoglasuvanjata.

- Mislam deka sme mnogu blisku do pochetok na taa liga, no ne sakame da izletuvame so informacii dodeka ushte nekoi raboti ne se sredat. Se nadevam deka nabrzo kje se chue deka e na povidok Regionalna liga. Treba da uchime od drugite i da go unapreduvame sportot. Toa go napravija kosharkarite. .
Last edited by MKD on 17 Apr 2013, edited 10 times in total.
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Re: Rukometna regionalna liga

Postby MKD » 04 Nov 2009

Image

Gen-sek HRS-a, Damir Poljak: "Intenzivno radimo na regionalnoj ligi"

03 November 2009

"Gala veče" srpskog rukometa u Nišu, pratila je i delegacija Hrvatskog rukometnog Saveza na čelu sa Generalnim sekretarom, Damirom Poljakom. Prvi operativac hrvatskog rukometa, punih 13 godina, bio je veoma interesantan sagovornik u intervju u kome su saznali nešto više o planovima HRS-a, kao i razmišljanjima o formiranju regionalne lige...

U Nišu ste, pratite vašu juniorsku reprezentaciju i imate priliku da vidite kako Rukometni savez Srbije obeležava 60 godina postojanja, ono što Vas čeka u "Areni" drugog decembra, kada Hrvatskoj gostuje reprezentacija sveta. Kako Vam se čini?

- Čini se svečano, kao što jeste. Proslavlja se 60 godina Saveza, što i mi uskoro slavimo, i drago nam je da smo mogli sa svojom juniorskom selekcijom upriličiti ovaj događaj i razmeniti iskustva, kako na terenu, tako i van njega.

Kakav je motiv raditi u hrvatskom rukometu posle besprekorno organizovanog Svetskog prvenstva u januaru? Å ta sada okuplja ljude i novac, i kakvi su dalji planovi?

- Možda ćemo zvučati megalomanski, ali smo se već kandidovali za Evropsko prvenstvo sa Mađarskom 2014. godine. Smatramo da je infrastruktura koja je napravljena za Svetsko prvenstvo, dovoljan motiv i razlog da dobijemo još jedno takmičenje, kao što je EP. Mislim da smo iskustvom i sposobnostima, kao i uz saradnju sa kolegama iz Mađarske, u stanju da napravimo još jedan rukometni spektakl. To je za sve nas izazov, zbog toga što mislimo, da na ovim prostorima, a pod tim smatram i EURO 2012 u Srbiji, za koji sam siguran da će biti dobro organizovan, treba da pokažemo, kako se prave takmičenja na kojima će biti zadovoljni svi. Od igrača do publike, pa onda na kraju VIP-ovaca, a ne obrnuto.

Da li mislite da je realno da posle Makedonije i Hrvatske, pa Srbije, Balkan dobije još jedno veliko takmičenje?

- Pa, isto tako kao što je realno da Skandinavija dobija svako malo, velika takmičenja. Zašto ne bi bilo realno, ako možemo da napravimo spektakl i podignemo nivo organizacije na još viši nivo? Cilj je napraviti prekrasan ugođaj za publiku, a zbog nje se rukomet i igra. Mislim da će tako biti i u Srbiji. Zašto ne, ajmo da im pokažemo kako se organizuju takmičenja na ovim prostorima, jer smo mi bili njihovi učitelji, a ne oni naši.

Izgradilo se puno hala za potrebe Svetskog prvenstva, a od dugo najavljivanog "Rukometnog doma" u Zagrebu, ostalo je mrtvo slovo na papiru. Čak je i selektor Červar u intervjuu rekao da je "dočekao da i u Skoplju ima rukometnu halu, što nije mogao dobiti u Zagrebu kao svetski i olimpijski šampion".

- To je istina i naša nepreboljena činjenica da nismo u sklopu ovako velikog takmičenja uspeli dobiti svoj rukometni dom. Zato postoje objektivni razlozi. Nastupila je recesija. Napravili smo šest potpuno novih, prelepih dvorana. Imamo čvrsta obećanja, kako državnih, tako i lokalnih vlasti, da će taj Dom biti napravljen, ali moramo biti strpljivi.

Pored ulaganja u infrastrukturu, Hrvatska beleži odlične rezultate u mlađim kategorijama. Samo je trener juniora, Canjuga, u poslednjih par godina, doneo nekoliko medalja sa nekoliko različitih generacija. Dobro se radi sa klincima...

- Mi smo se opredelili da stvaramo igrače. Na kraju, to je i naša sudbina. Sve što u seniorskoj kategoriji postane igrač svetske klase, odlazi napolje. Moramo ulagati u mlade, jer nemamo sredstava da kupujemo strane igrače. Mislim da nam to nije ni potrebno. Strateško opredeljenje je rad sa mladima. Zato sve što možemo od viška sredstava, ulažemo u mlađe kategorije. Zato imamo organizovanu kadetsku ligu već 10 godina, kroz koje su prošli svi današnji reprezentativci. Mislim da to dovoljno govori.

Podatak koji je za komentar, jeste da Hrvatska i Srbija, uz full profesionalne ASOBAL i Bundes ligu, imaju najveći broj kluba u eliti. Pa, jel smo mi to najpametniji ili je to model da svi budu zadovoljni?

- Mi smo napravili strateški potez da proširimo Ligu iz razloga da u velikim centrima podstaknemo razvoj rukometa. Igranje u prvoj ligi, kod nas nosi određene beneficije i status kod lokalnih vlasti. Time smo hteli da podstaknemo i rad sa mladima. Možda to ubija takmičarski aspekt, ali i u manjoj ligi, dok je Zagreb ovoliko dominantan, njega ne bi bilo. Manja liga, ne bi kvalitativno bila puno bolja, a dobili smo da svi veliki centri imaju ligaše. Uz to, nama svi juniorski reprezentativci igraju tu ligu, a to nam je najvažnije.

C.O Zagreb je dominantan u Hrvatskoj, ali su mnogi mišljenja, da dok je takvog domaćeg prvenstva, on neće moći da se meri sa Kilom, HSV-om ili Siudad Realom u borbi za pehar Lige šampiona. Kada pričamo sa ljudima iz sveta rukometa, svi imaju pozitivan stav o regionalnoj ligi, ali niko ništa ne radi po tom pitanju. Generalni sekretari su prave ličnosti da povuku tu priču...

- To je istina. Zagrebu sigurno da fali jakih utakmica u domaćem prvenstvu. Pokušao sam da obrazložim, šta je naša sudbina. Veliki broj igrača odlazi i napušta naše prvenstvo, i sa tim je nemoguće, boriti se. Što se tiče regionalne lige, radimo intenzivno na tome. I danas smo razgovarali sa kolegama iz RSS-a, konkretno sa Generalnim sekretarom. Razmenili smo informacije koje posedujemo i mišljenja. Mislim da smo veoma blizu da se ta Liga pokrene, ali ne bismo izletali sa informacijama, dok još neke stvari ne uredimo. Nadam se da ćete veoma brzo čuti da je Regionalna liga na pomolu.
Last edited by MKD on 04 Nov 2009, edited 1 time in total.
Image

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 04 Nov 2009

Liga 10 bi bila prava stvar:

HR: Zagreb, Nexe
SL: Gorenje, Celje, Koper
BiH: Bosna
MK: Vardar, Metalurg
HUN: Pick, Veszprem

Bila bi najjaca u Europi poslije njemacke

Mozemo ubacit i Rumunje, Austrijance, Srbe.. Pod uvjetom da imaju dobru ekipu. Ekipa koja igra ligu mora imat budzet barem miljon eura.

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 04 Nov 2009

Oni ocigledno planirat 12 ekipi, 2 ekipi iz Srbija i Konstanca iz Romunija.

Ja mislim deka ova je pravo vreme za Partizan, ako ne dobiat posten sponzor od minimum 1 milion eura za regionalna liga i sve ova pred EP u Belgrad 2012 onda nikad nece dobit. RK Buducnost zene imaju budget vise od 2 milion eura sa godinama, vreme je i RK Buduncost muskari da dobie posten sponzor a sa regionalna liga mislim deka ce dobit. Naravno ce ima interes da se vlozuva posteno u vakva liga taka da siguran sum deka Buducnost ce organizira jak tim.

Ne se slazem sa 10 ekipi i ocigledno oni planirat 12 ekipi.

Ako treba da se menja onda bi ubacal jos 2 ekipi (vkupno 14).

Eve onie 12 ekipi koj javno se spomenuvat:

Kroacija Osiguranje, Gorenje, Bosna, Vardar pro, Konstanca, Vesprem, PIK Seged. Ima ushte nekolku dovolno kvalitetni da bidat del od takov proekt, kako Metalurg, Celje, Buducnost, Kolubara i Partizan.

Ja bi stavel Matkovic Jambo oni imaju tradicija igrale LS nekoliko puta i EHF cup finale, onda bi ubacal i Goranje/Koper ili Bergenz iz Avstrija.

Hypo zene iz avstrija igra regionalna liga sa bive yu ekipi.

Ovakva liga bi imale povise od 2000 gledaca prosek siguran sum, sto bi bilo bolji prosek od NLB.
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 04 Nov 2009

Igracki format

11X2 znaci 22 tekmi

Plus doigruvanje kao u kosarka, Danci imaju takav sistem odlicno radi u Danska.

Doigruvanje ctvartfinale best of 3 games:

FINAL4.

Digruvanje dava onaj ekstra "thrill" za navivaca na tribine a i bingo za TV prenosi sto bi znacelo i za sponzora.
Image

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 04 Nov 2009

Bilo bi sjajno,samo nema teorije da Partizan dobije budžet od milion evra,pa mi nakon silnih košarkaških uspjeha nismo dobili ništa od države,a kamoli da dobijemo nešto za rukomet,kome bi se to isplatilo poznavajući (ne)popularnost rukometa u Srbiji.

Ovo zvuči idilično (još i 2 srpska kluba) ali teško da bi Srbija našla novac za tako nešto,makar jeste da su rukometni budžeti znatno manji od košarkaških.Ne znam koliki su rukometni budžeti u Srbiji, sumnjam da su i upola te svote eusa_doh

5ar
Moderator
Moderator

Postby 5ar » 04 Nov 2009

Kolubara i Zvezda su 2 najjace ekipe u Srbiji, Partizan je slabiji od njih...
RIP Filip Milojević

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Valjda je zato Partizan prvak Icon_violine

5ar
Moderator
Moderator

Postby 5ar » 04 Nov 2009

srdjan wrote:Valjda je zato Partizan prvak Icon_violine

jeste prvak, zato sto je bio najbolja ekipa prosle sezone. Ove sezone su to Zvezda i Kolubara Icon_Fakti
RIP Filip Milojević

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

icon_1Smile

5ar
Moderator
Moderator

Postby 5ar » 04 Nov 2009

ne secas se kako smo vam prskali po ledjima na Banjici Icon_Fakti

Zvezda i Kolubara, jedine 2 ekipe sa svim pobedama, mada je Kolubara malo oslabljena jer je kvisling Puljezevic otisao u Hanover.

Partizan je po kvalitetu slican Vojvodini i PKB-u.
RIP Filip Milojević

Kingdom of Montenegro
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Kingdom of Montenegro » 04 Nov 2009

Ovo bi bilo odlicno!Mozda bi onda i Lovcen nesto radio,oni imaju tradiciju i publiku,za razliku od Buducnosti.

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Svetinja » 04 Nov 2009

Bez partizana i zvezde nema sanse da ce poceti ta liga
koliko god bili u govnima, mamac smo za publiku
e sada, stvar je u tome sto bih voleo da se ipak igra bez srpskih predstavnika
ne zbog patriotizma vec da sprecim brukanje
Ne zna se koliko će novca FMP dati Zvezdi, novi klub će igrati u "Pioniru", a trenirati u Železniku.
FMP postaje KK Crvena zvezda Beograd. Zvezda ustupa ime u vremenu trajanja reorganizacije, " rekao je novi predsednik Zvezde

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 04 Nov 2009

srdjan wrote:Bilo bi sjajno,samo nema teorije da Partizan dobije budžet od milion evra,pa mi nakon silnih košarkaških uspjeha nismo dobili ništa od države,a kamoli da dobijemo nešto za rukomet,kome bi se to isplatilo poznavajući (ne)popularnost rukometa u Srbiji.

Ovo zvuči idilično (još i 2 srpska kluba) ali teško da bi Srbija našla novac za tako nešto,makar jeste da su rukometni budžeti znatno manji od košarkaških.Ne znam koliki su rukometni budžeti u Srbiji, sumnjam da su i upola te svote eusa_doh

KK Union 4 milion eura
KK Cibona 4 milioni eura
KK Partizan 2.5 milion eura

Ostali u NLB imaju manje budget od ovie 2 ekipi.

Veszprem 6 milion eura
Zagreb 4 milion eura
Celje 3.3 milion eura (lani 4.3)
Metalurg 2.5 (sledece sezona u LS najverovatno preku 4 milion eura, za Lazarov se sprema 300.000 godisno a za LS sigurno ce ima jos nekoje vrhunsko ime)

Kostanca 3.5 milion eura
Szeged 4 milion eura

Gorenje 1.7 milion eura

Vardar 1.2
Bosna 900.000

Buducnost zene imaju 2.5, taka da sigurno muskari bi dobile povise od 1 milion za vakva liga od drzava.

Partizan i Kolubara/Crvena Zvezda sigurno im treba barem 500.000 eura za minimalen konkurentnost vo ova liga.
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 04 Nov 2009

Ponavlam ovie ekipi se spomenuvat po raznim mediji:

I danas smo razgovarali sa kolegama iz RSS-a, konkretno sa Generalnim sekretarom. Razmenili smo informacije koje posedujemo i mišljenja. Mislim da smo veoma blizu da se ta Liga pokrene, ali ne bismo izletali sa informacijama, dok još neke stvari ne uredimo. Nadam se da ćete veoma brzo čuti da je Regionalna liga na pomolu.

Hrvat Damir Poljak je u kontakt sa uprava na ovie klubovi:

Kroacija Osiguranje
Gorenje
Bosna
Vardar pro
Konstanca
Vesprem
PIK Seged
Metalurg
Celje
Buducnost
Kolubara
Partizan

Ja licno se slazem sa Svetinja, ne znam zasto forcirat Kolubara, ja naravno bi stavel Zvezda. Crvena Zvezda bi napolnal Boris Trajkovski makar i da igrale Zvezda sa juniorima bez budget.

Zagreb-Partizan Zagreb-Zvezda, Kolubara ma daj.

Aman gospodin Damir, ne znam kako voopste im padna napamet taj klub ?.
Image