Vaterpolo, plivanje i ostali vodeni sportovi...

Sve vezano za ostale sportove...rukomet,odbojka,vaterpolo,tenis,hokej,atletika....
Hector
Senior Member
Senior Member

Postby Hector » 21 Jan 2008

Ma liga u rukometu bi bila najzanimljivija od svih, jer su tu ekipe iz svih zemalja poprilicno dobro, od Slovenije do Makedonije, mislim da bi se mogla napravit liga od 10 klubova koji bi napraivili dobru atmosferu u bilo koji grad...i rukomet je sport u koji su najbolji klubove iz manjih gradova, a ne iz metropola uglavnom, pa bi bilo interesovanje vece.
mene je dovolno da rusija i dalje svaca nase makedonsko pismo seriozno, srb i cg su ionaka mali nebitni drzavi.

5ar
Moderator
Moderator

Postby 5ar » 23 Jan 2008

VATERPOLO: Vujasinović dolazi u Partizan!

Vaterpolista Pro Reka i kapiten nacionalnog tima Srbije Vladimir Vujasinović dolazi u Partizan, saznaje Press!

Iskusni as trebalo bi da potpiÅ¡e viÅ¡egodiÅ¡nji ugovor sa crno-belima, a zvanična promocija biće održana 17. februara tokom mini-priprema reprezentacije u Beogradu.

Zbog aktuelnog ugovora sa Å¡ampionom Evrope Pro Rekom, Vujasinović će pravo igranja za crno-bele steći 1. juna ove godine.

U vaterpolo klubu Partizan istakli su da je povratak Vujasinovića velika stvar za klub, ali i za srpski vaterpolo. Dolazak Vujasinovića je odlična stvar ne samo za nas već i za vaterpolo u Srbiji. Takav igrač je potreban ovom već oformljenom timu. Verujemo da će se on vrlo brzo uklopiti u ekipu i u naÅ¡e ambicije da budemo Å¡ampioni Evrope, prenosi "Press" reagovanja u klubu sa Banjice.

Vujasinović je potvrdio da su dogovoreni svi detalji, uz igradu da joÅ¡ niÅ¡ta nije zavrÅ¡eno. "Ako sve bude u redu, trebalo bi da sa crno-belima budem dve-tri sezone", rekao je Vujasinović za "Press".

Kapiten srpskih "delfina" ističe da su visoke ambicije prelomna stvar za dolazak u klub, sa kojim je 1998. osvojio LEN kup.

"Partizan već sada ima kvalitet za vrh Evrope, ali želja je da u narednim godinama budu stalno među najboljima. Možda zbog godina neću moći toliko da ispratim tu mladu generaciju, ali sigurno mogu da doprinesem iskustvom. Ako se zadrži ova ekipa, ili bar neka oskosnica, uz dva-tri mlada igrača Partizan ima Å¡anse da bude u vrhu. Možda neće svaki put osvajati trofej, ali će biti među tri-četiri najbolje ekipe. U vaterpolu ulaganja nisu velika, tako da mislim da je to ostvarivo", kaže Vujasinović i dodaje da je bilo krajnje vreme da se posle 13 godina vrati u Srbiju.
RIP Filip Milojević

Acimir
Senior Member
Senior Member

Postby Acimir » 23 Jan 2008

5ar wrote:VATERPOLO: Vujasinović dolazi u Partizan!

Vaterpolista Pro Reka i kapiten nacionalnog tima Srbije Vladimir Vujasinović dolazi u Partizan, saznaje Press!

Iskusni as trebalo bi da potpiÅ¡e viÅ¡egodiÅ¡nji ugovor sa crno-belima, a zvanična promocija biće održana 17. februara tokom mini-priprema reprezentacije u Beogradu.

Zbog aktuelnog ugovora sa Å¡ampionom Evrope Pro Rekom, Vujasinović će pravo igranja za crno-bele steći 1. juna ove godine.

U vaterpolo klubu Partizan istakli su da je povratak Vujasinovića velika stvar za klub, ali i za srpski vaterpolo. Dolazak Vujasinovića je odlična stvar ne samo za nas već i za vaterpolo u Srbiji. Takav igrač je potreban ovom već oformljenom timu. Verujemo da će se on vrlo brzo uklopiti u ekipu i u naÅ¡e ambicije da budemo Å¡ampioni Evrope, prenosi "Press" reagovanja u klubu sa Banjice.

Vujasinović je potvrdio da su dogovoreni svi detalji, uz igradu da joÅ¡ niÅ¡ta nije zavrÅ¡eno. "Ako sve bude u redu, trebalo bi da sa crno-belima budem dve-tri sezone", rekao je Vujasinović za "Press".

Kapiten srpskih "delfina" ističe da su visoke ambicije prelomna stvar za dolazak u klub, sa kojim je 1998. osvojio LEN kup.

"Partizan već sada ima kvalitet za vrh Evrope, ali želja je da u narednim godinama budu stalno među najboljima. Možda zbog godina neću moći toliko da ispratim tu mladu generaciju, ali sigurno mogu da doprinesem iskustvom. Ako se zadrži ova ekipa, ili bar neka oskosnica, uz dva-tri mlada igrača Partizan ima Å¡anse da bude u vrhu. Možda neće svaki put osvajati trofej, ali će biti među tri-četiri najbolje ekipe. U vaterpolu ulaganja nisu velika, tako da mislim da je to ostvarivo", kaže Vujasinović i dodaje da je bilo krajnje vreme da se posle 13 godina vrati u Srbiju.

Znaci ove godine partizan uzima titulu pro reku 8)

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 23 Jan 2008

5ar wrote:VATERPOLO: Vujasinović dolazi u Partizan!

Jaoooooooooooo
Fantastična vijest
Fantastična
Evo uvjeta da postanemo najbolji vaterpolo tim u istoriji
Samo da Vlada ostane i u reprezentaciji i nakon Pekinga iako je viÅ¡e puta rekao da neće

Montenegro#1
Senior Member
Senior Member

Postby Montenegro#1 » 24 Jan 2008

Sve je to fino. I drago mi je sto je nas VK opet tu gde mu je mesto.

Ali mene brinu drugi klubovi. Mi imamo samo jedan jaki klub. To nece biti vise dovoljno ako hocemo i dalje da imamo dobru repku.

Pre par dana sam citao interviju Udovcica, gde se zali da nema dosta bazena i tako dalje. To treba da se popravi.

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Svetinja » 24 Jan 2008

Montenegro, tu nam nema spasa
Realnost je da ce PArtizan praviti 2 ekipe
jednu za ligu sampiona a drugu za domace prvenstvo.
Jbg, tako je kako je
Meni je bitno da mo mi jaki kao zemlja
Ne zna se koliko će novca FMP dati Zvezdi, novi klub će igrati u "Pioniru", a trenirati u Železniku.
FMP postaje KK Crvena zvezda Beograd. Zvezda ustupa ime u vremenu trajanja reorganizacije, " rekao je novi predsednik Zvezde

Montenegro#1
Senior Member
Senior Member

Postby Montenegro#1 » 24 Jan 2008

Svetinja wrote:Montenegro, tu nam nema spasa
Jbg, tako je kako je

Ma treba i da imamo dobru repku. Ali to je druga prica.

Odo ja da spavam. U 3.30 se opet budim i fino gledam nase teniserke.

Laku noc.

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Svetinja » 24 Jan 2008

Montenegro#1 wrote:
Jbg, tako je kako je

Laku noc.

Ja cu naviti sat oko 3:30h ;)
Laku noc
Ne zna se koliko će novca FMP dati Zvezdi, novi klub će igrati u "Pioniru", a trenirati u Železniku.
FMP postaje KK Crvena zvezda Beograd. Zvezda ustupa ime u vremenu trajanja reorganizacije, " rekao je novi predsednik Zvezde

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 24 Jan 2008

Montenegro#1 wrote:
Jbg, tako je kako je

Laku noc.

Ma ljudi pa naÅ¡a reperezentacija je bila i joÅ¡ uvijek je-Partizan.Čemu bojazan?
U reprezentaciji su ionako maltene sve izdanci naÅ¡e vaterpolo Å¡kole,a tko će da bude i ubuduće,poÅ¡to ovaj sport nije neÅ¡to popularan i moće će Partizan da stvara repezentaciju.
A uostalom Å¡to Partizan bude jačao,i druge sredine će da napreduju.
Samo se bojim da će kroz 10 godina Hrvati da nas prestignu.

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Gavri » 24 Jan 2008

A Sapic, a Ciric.A zar Vujasinovic nije svoju prvu seniorsku titulu osvojio sa CZ i to u timu sa Sapicem:wink:
Tu je i Pekovic bio ranije :wink: Nekog sam zaboravio...

U novoj drzavi Saveznoj Republici Jugoslaviji , prvi sportski sampioni postali su nasi vaterpolisti . U sjajnim susretima finala "play-off"-a deklasirali su Partizan u 4 utakmice . U prvommecu bilo je 15:14 za Zvezdu , u drugom 14:12 za Partizan , u trecem Zvezda je ostvarila egzibicioni trijumf sa 16:9 , da bi u odlucujucoj cetvrtoj bilo cak 17:8 . Raspad najjace lige izbacio je Crvenu Zvezdu u prvi plan favorita za titulu . Iz Zagreba je stigao Igor Milanovic , iz Partizana su dosli Milan Tadic i Vaso Subotic , u asove se vinuo Todor Prlainovic , tokom lige iz Rijeke je stigao Vlada Vujasinovic , pa je tim sa Jugoslavom Vasovicem predstavljao "kaznenu ekspediciju " . Trener Nikola Stamenic uveo je zestok ritam , prave profesionalne odnose u Klubu . rezultati nisu mogli da izostanu . Prvenstvo Jugoslavije 1991/92. godine osvojili su : Jugoslav Vasovic , Vlada Vujasinovic , Dragan Dobric , Pino Dragojevic , Viktor Jelenic , Igor Milanovic , Dragoljub Milosevic , Ratko Pejovic , Dejan Perisic , Todor Prlainovic , Nikola Ribic , Dragan Strugar , Vaso Subotic , Milan Tadic ,Dragan Strugar , Aleksandar Ticic .

1991/92

Posto su sankcije onemogucile ucesce sampiona u medjunarodnom takmicenju , Igor Milanovic Dragan Strugar i trener Nikola Stamenic napustili su Zvezdu . Titula je donela zadovoljstvo , ali i obavezu da se radi jos vise . I naredne godine doziveli su nove sampionske pocasti . Stari prvak postao je novi sampion . Po drugi put uzastopno i drugi put u istoriji , Crvena Zvezda-Jupeks , popela se na pobednicko postolje .U tri meca zavrsnice sampionata "crveno-beli" i njihov trener Milorad Krivokapic bili su uspesniji od vecitog rivala - Partizana . U prvoj utakmici bilo je 15:13 za Zvezdu , u drugoj 13:10 za Partizan , a u trecoj 13:11 za zvezdase . Finale je odigrano u velicanstvenoj atmosferi na "Tasmajdanu" . Promociju sampiona pratilo je 3000 ljubitelja vaterpola . Crvena Zvezda pod vodjstvom trenera Milorada Krivokapica zabelezila je 18 pobeda , tri neresene igre i tri poraza . Te 1992/93. godine ekipu su sacinjavali : Jugoslav Vasovic , Vlada Vujasinovic , Dragan Dobric , Cedomir Draskovic , Viktor Jelenic , Vladimir Mitrovic , Dejan Perisic , Nikola Ribic , Vaso Subotic , Milan Tadic , Aleksandar Ticic , Aleksandar Ciric i Aleksandar Sapic ,pomocni trener Nebojsa Obradovic .

Uf uf kakav tim

:wink:
Image

Montenegro#1
Senior Member
Senior Member

Postby Montenegro#1 » 28 Jan 2008

U sredu je zreb za EP u Malagi.

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 28 Jan 2008

Montenegro#1 wrote:U sredu je zreb za EP u Malagi.

Da se mene pita ja bi na EP igrao bez Å apića,Danila i Vujasinovića da se mlade kale i da odmorimo ove najbolje za OI.Ovo je zadnja Å¡ansa ove generacije da uzme jedini trofej koji nam fali.
Mi smo uzeli zadnja 3 evropska :shock: i nek pustimo nekom drugom malo da se veseli.Ili da kažemo kao Hrvati u rukometu da ovi neće ni na OI igrati,pa ih ipak stavimo i sve iznenadimo :lol:
Uglavnom kako god ovaj moj prijedlog neće biti usvojen,mislim da uzimamo bar jedno zlato ove godine,nadam se na OI!JoÅ¡ smo najjači tim na planeti!Iako se sad moram priznati bojim Hrvata,inače smo ih lako dobijali,ali ovaj poraz nas je ipak malo uplaÅ¡io unatoč nevjerojatnoj seriji pobjeda protiv HR prije toga...
Mađari će početi padati,ali također će biti nabruÅ¡eni za 3.olimipijsko zlato,i njihova generacija odlazi sa velike scene...
Poslije 2008
Nama odlaze-vjerojatno Å apić,Savić,Vujasinović,Dača,dakle okosnica tima, ostaju svjetski asevi Å efik,Udovičić,Prlainović,Filipović
Hrvati ostaju pretpostavljam bez Vićana,Smodlake,Hinića,Vrdoljaka,Baraća,možda i ĐogaÅ¡a...
CG ima dobru Å¡ansu da u tom prelaznom razdoblju uzme čak i neko zlato :!:

NoName

Postby NoName » 28 Jan 2008

ja predlazem da Sapic izjavi kako nece ici na EP zbog povrede i da onda
ode i odigra gotovo celo prvenstvo...

naravno, igrace kao ranjeni lav pa neka svaki drugi napad izlazi napolje po
lecnicku pomoc... :lol:

Montenegro#1
Senior Member
Senior Member

Postby Montenegro#1 » 30 Jan 2008

Grupa A

Hrvatska
Crna Gora
Spanija
Madjarska
Slovacka
Grcka

Grupa B

Srbija
Rumunija
Rusija
Italija
Makedonija
Nemacka

Super smo prosli. Ova grupa A je ludilo bre. :lol: :lol:

NoName

Postby NoName » 30 Jan 2008

Odlicno izvlacenje...za prste polizat... :P

trebalo bi biti prvi i odmah obezbediti medalju... :wink: ..a i vise vremena za odmor
i pripremu za 1/2...

Ne vidim nekog ko bi nam mogao uzeti prvo mesto u grupi ako odigramo
dobro...
Treba se malo pripaziti Talijana...nisu jaki kao pre ali zabari su to...

U drugoj grupi klanje...
Jedino je Slovacka potpuni autsajder...
Grci mogu iznenaditi a ostali mogu svako svakog dobiti...

jedva cekam... 8)