Auto-moto Sport

Sve vezano za ostale sportove...rukomet,odbojka,vaterpolo,tenis,hokej,atletika....
Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

Re: Auto-moto Sport

Postby Gavri » 26 Feb 2015

Aktuelna šampionka u moto trkama voziće za Srbiju

Tanjug | 26. 02. 2015. - 10:37h | Foto: Reuters | Komentara: 0

Slovenka Manca Katrašnik, prošlogodišnja pobednica Evroazijskog šampionata u ženskoj konkurenciji u mototrkama, promovisaće ubuduće srpski moto sport na međunarodnim takmicenjima, pa i na takmičenju u Kataru, a ugovor o tome potpisan je u sredu u Auto-moto savezu Srbije (AMSS).

Predsednik AMSS-a Mirko Butulija tim povodom u izjavi za Tanjug kaže da će Katrašnik na međunarodnim takmičenjima nastupati pod srpskom zastavom.

„AMSS ovim ugovorom nastavlja da promoviše moto sport u međunarodnim okvirima. Manca će nastupati pod zastavom i himnom Srbije i na evroazijskom šampionatu u Kataru", izjavio je Butulija za Tanjug nakon potpisivanja ugovora u AMSS-u.

Butulija je podsetio da je Katrašnik u Kataru prošle godine bila šampion u ženskoj konkurenciji, na motoru Jamaha od 600 kubika.

„Ona ostvaruje odlične rezultate i smatramo da je to najbolji mogući način da se promoviše Srbija i na međunarodnim takmičenjima", istakao je Butulija i dodao da će Srbija tako biti promovisana i u azijskim zemljama.

Čelnik AMSS-a je kazao da će prvo početi trke u okviru šampionata u Kataru i to već u aprilu i da će javnost biti obaveštavana o njenim rezultatima.

Slovenka Manca Katrašnik (20), iz okoline Bleda, u izjavi za Tanjug kaže da u Sloveniji nema devojaka koje se bave tim sportom i da se jedino njena sestra ranije takmičila u trkama.

Ove godine će se, napominje, takmičiti na još nekim šampionatima u svetu, ali će voziti i nekoliko trka u Srbiji.

„Motore vozim od svoje treće godine, a profesionalno se bavim ovim sportom skoro pet godina", kaže Kataršnik.

Očekuje dobre rezultate i nada se da na trkama neće imati padove.

Kataršnik je komentarišući prošlogodišnje prvo mesto u Kataru rekla da je imala veoma uspešnu sezonu 2014. i da je dobila i nagradu za najboljeg mladog vozača „Rookie of the Year".

Na pitanje kako momci kometarišu kada od nje saznaju da se bavi moto sportom, ona je uz osmeh odgovorila da su oni koji ne voze motore oduševljeni, a oni kojih ih voze „nisu baš", jer ona vozi brže i bolje od njih.

Inače, pojava Katrašnikove ni po čemu ne odaje da se ona bavi ovim opasnim sportom, koji je, kako se veruje, predodređen za muškarce i to one najhrabrije.
Sta vise, sramežljiva je i ženstvena, ali, ima srce.

tooth
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Postby MKD » 13 Apr 2015

Igor Stefanovski kreni odbrane titula sa pobeda u Francija anim_19

Fanpage Stefanovski https://www.facebook.com/pages/Igor-Idz ... 4750364424

Велигденска победа за Стефановски во Франција; Прва победа во сезоната!

(Dobar MKD motor magazin) http://www.brzkrug.com/2011-03-31-21-30 ... -12-15-47-

Image

Viktor davidovski izdominirao u Beograd Gavri, sa svoji golf.

Spremni smo za F1 Icon_Fakti dominiramo u Francija i BG.
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 09 May 2015

hrvati happy0064

Subida al Fito - vozi za svoju Makedoniju, za sve koji ga, i koji je vole.. za Makedoniju...

http://www.automototrend.com.hr/vise.php?id=10316

Image

Francuska, Austrija... zadatak je treći „hat trick“ za Španjolskoj, za Igora Iđeta Stefanovskog...za Makedoniju

Staza „Subida al Fito“ je dugačka 5,3 km. Tri vožnje (1 u subotu i još 2 u nedjelju). Dvije će su uzimati kao najbolje.
Uz EHCC, tu je još i Prvenstvo Španjolske, zatim i prvenstvo Asturije. Ima cca 130 vozača. U grupi N ima prijavljenih 6 vozača – EHCC iz Španjolske, Češke, Srbije i Makedonije.

I dok se puca po Kumanovu. Iđe Stefanovski sa „bravo i svoj čvrsće“ steže „znamen“ (zastavu) ... i na nju ima svoju „pobjedu“... Ima svoje znake i sve je u njegovim rukama.

Vozi sa sebe, za sve u Makedoniji i za sve koje ga vole. Sretno mu... i njemu i starom Stevčeu, neka ih „pomogne bog“. Danas i sutra će voziti za sve Makedonce... Ajmo mali, možeš ti to...

Traning 1
Jiri Los (CZE) Mitsubishi Lancer Evo IX 3:07,422
Iđe Stefanovski (MCD) Mitsubishi Lancer EVO IX 3:12.497
Nikola Miljković (SRB) Mitsubishi Lancer EVO IX 3:14.347

Trening 2
Na drugom „usponu“ Iđe je ubrzao. Još ne najbrži... međutim...sve je brzi.

Jiri Los (CZE) Mitsubishi Lancer Evo IX 3:06,116
Iđe Stefanovski (MCD) Mitsubishi Lancer EVO IX 3:08.755
Martin Jerman (CZE) Mitsubishi Lancer EVO IX 3:11.623

Utrka 1 (vožena 1, a sutra još 2). Boduje se 2 od 3 najbolje...

Jiri Los (CZE) Mitsubishi Lancer Evo IX 3:04.655
Iđe Stefanovski (MCD) Mitsubishi Lancer EVO IX 3:04,813
Nikola Miljković (SRB) Mitsubishi Lancer EVO IX 3:08,591

Sve je brži i brži Iđe.. nakon 1 vožnje iznosi samo 0,158 stotinki. Bit će sutra „stani pani“...

Sutra se vozi druga i treća utrka.
Image

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Gavri » 11 May 2015

I sta je bilo u 2. i 3. trci ?
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 15 Sep 2015

Igor Stefanovski druga sezona sa redom evropski shampion European Hill Climb Championship.

Ovoj vikend u Buzetu je samo formalnosti osvoio 10 od 11 trci od davno je shampion. Od davno nie videno ovakva dominacije moguce 11 od 12 ovo sezone prosle 9 od 12. Ukupno 20 od 24.

Sledece godine ide na ETCC.

Иџе по нови предизвици во ЕТЦЦ
http://sportmedia.mk/avto-moto/avto-trk ... ci-vo-etcc

To se prenosi na eurosport medjuostalo.

Bit ce to istinski rat izmedju 2 najbolji drivers trenutno u bivsa YU Igor Stefanovski vs Dušan Borković.

Ima da ga ubie cool0044 Borkovic nie ni priblizno ovako dominantan bio u climb hill. 6 od 12.

Dusan je M.M. Konecna cijel Igor je WTCC. A ne ETCC.
Image

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 15 Sep 2015

Idem na tu zadnju trku u Buzetu.

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 15 Sep 2015

Bit ce dosta Makedonaca i ovo godine, vise nego sta je imao na eurobasketu. sobrao je solidna fan grupa kojoj ide sa njega svugde c017

Buzetu je solidno organizirano pa ne cudno sa ljudi dolazi. Rositelja, muzika, ovo ono. obre atmosvere.

Image

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 15 Sep 2015

Tamo je moto sport jako popularan, trka ima ogromnu tradiciju.

Bio sam 10ak puta i svaki put je bilo odlicno.

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Gavri » 22 Sep 2015

I sta je bilo na trci? I kad je ta trka uopste ?
Image

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 22 Sep 2015

Gavri wrote:I sta je bilo na trci? I kad je ta trka uopste ?

Pobijedio je Makedonac.

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 23 Sep 2015

Dogodine Igor Stefanovski vs Dušan Borković u ETCC http://sportmedia.mk/avto-moto/avto-trk ... ci-vo-etcc

trenutno dva najbolji drivers u bivsa YU pa vdicemo kako ce biti. BMW ga zele u svoi tim. Prvi trci dogodine je na Hungaro Ring u Budapesta. Prenosi to kanala ko eurosport.

tamo voze se i F1.

Borkovic

Image

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Gavri » 29 Sep 2015

Borkovic prelazi na visi nivo cool0044

Borković za "Blic": Imam Lebovu ponudu, ali prvo hoću evropsku titulu

N. Todorović | 29. 09. 2015. - 11:18h | Foto: R. Ristić | Komentara: 0

Naš najbolji automobilista Dušan Borković grabi ka osvajanju Evropskog kupa (ETCC) i planira nastavak karijere - povratak u Svetski šampionat uz poziv legendarnog Sebastijana Leba ili novi izazov.

Tokom dvomesečne pauze radio je na strategiji kako da u ETCC bude bolji od konkurencije, kojoj beži 21 bod kao prvi u generalnom plasmanu. Iza vozača NIS Petrol B3 Rejsing tima su uspešne trke u Češkoj i Belgiiji, pa je na svakom od pet vikenda slavio bar jednom.

- Razočarao sam se kada sam izašao iz Svetskog kupa i u prvom delu sezone sam pokazao da mi je mesto u WTCC. Bio sam dominantan i titula bi mi baš prijala. Jedini sam na Balkanu koji je vozio WTCC i popeo se podijum, imam brdsku evropsku titule i kada bi sada postao ETCC šampion, napravio bih neverovatan rezultat. Mislim da to niko nije uradio u Evropi - kaže Borković za "Blic".

Tabela ETCC:
Borković 94 boda
Mato Homola 73
Petr Fulin 65
Andreas Ficer 50
Roni Jost 47
Pokazao je klasu u ETCC i nalazi se na korak od titule. Ostao je još poslednji vikend (10-11. oktobar) u italijanskoj Pergusi kada će se trke duplo bodovati.

- Mnogo faktora utiče, ne zavisi sve od mene. Svaka greška dovodi do opasnosti, moram da bude izuzetno pribran i psihički stabilan. "Grizao" sam u prvom delu sezone i bio agreisavan, davao sve od sebe da budem sve vreme u vrhu. Kazne poput one u Mađarskoj su me skupo košatale, a svaki bod je važan. Ako sam treći, bolje je da ostanem treći nego da ne uzmem ni bod, da ne idem glavom kroz zid. Plan je da se smirim i opustim, i da budem i treći ako treba kako bih sačuvao prednost u generalnom plasmanu. Na Siciliji može mnogo i da se dobije i da se izgubi. To je najopasnija staz, ne samo za sudare, već ima ivičnjake sa kojih se skače pri ogromnoj brzini.

Popularni Duca nalazi se na raskrsnici karijere - povratak u WTCC ili prelazak u sve popularniji TRC.

Stao u "Smarta"
Najviši automobilista na svetu sa 207 centimetara je zbog visine imao mnogo problema na početku sezone koji su sada prošlost.
- Sedište je posebno pravljeno po mom kalupu, nije kao obično, nema ništa na dugme, pa sad nemam problema. Što se tiče gradskih kola, čak sam vozio "Smart", koji je unutra veći od "Mercedesove" S klase i čak sam pomerao sedište unapred - priča Borković.
- San mi je da se vratim u Svetski kup, ali možda odem u TRC svetsku seriju, koja u četiri trke prati Formulu 1. Za nekoliko godina će sigurno prevazići WTCC. Nisam vidovit, ali mislim da bi to bio pravi potez. Imam ponude iz oba takmičenja, mnogo će zavisiti od sponzora i države ako bude stala iza tog projekta. Mom timu je za Svetski kup predložen prazan auto od pet miliona funti. A gde su troškovi motora, delova, sezone, putovanja, sudara. To je nerealno, a u TCR ne smeju da prelaze cifru od nekoliko stotina hiljada evra, a trke su na istom nivou. WTCC ima veliku medijsku pažnju, prenosi se u 170 zemalja, a upravo je vlasnik TRC bivši vlasnik WTCC koji je prodao posle 10 godina.

Na stolu ima i ponudu tima legendardnog Sebastijana Leba.

- Dobio sam Lebovu ponudu da vozim za njegov privatni tim u Svetskom kupu. Ako je prihvatim, morao bih da imam njegovog sponzora "Total", takođe naftnu kompaniju. Kako ne želim da izgubim svog dugogodišnjeg partnera NIS, izabraćemo najbolje za karijeru.

U Svetskom kupu sve je podređeno upravo Lebu.

- Njegovom Sitroenu niko ne može da parira, oko njega se sve vrti. Zbog Leba su promenjena pravila koja su važila 10 godina. On helikopterom dolazi na trening, pravi se pista da sleti ako treba. Na testu za početak sezone potrši između pet i šest hiljada guma, a svaka košta po 400 evra. Ja to ne potrošim za tri godine.
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 29 Sep 2015

TRC je smijece. Ako pobjezi od Stefanovski i ETCC onda je najveca picka ikada Icon_Fakti uostalom usrao se u WTCC jednom dzaba njega.

Zna da nece nista dogodine u ETCC, Ko prvo Stefanovski dobio bolje auto od njega BMW ko drugo bolji je i majstor, on je imao 5/12 u climbhill, Stefanovski 11/12 i 9/12.
Image

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Gavri » 29 Sep 2015

Zasto bi bezao od vozaka koji vozi u nizoj klasi takmicenje od njega.
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 29 Sep 2015

Pa nie tasko izracunati sa malo mozga. Ako ne pobjezi sada onda ce zaglavit u ETCC jer dogodine nema sanse. Ova je njegova posledna sansa u WTCC ali ako se opet useri nikad vise sanse nece dobit, pa pitanje je zasto bi bio po zdrel ovog puta nego proslog.

realno njega je dobro u ETCC, zarade dobar novac.

Pa Stefanovski nikada nie vozio na pravni puta kako sta ima ETCC voze se na hungaro ring medjuostalo, iduce sezona bit ce prva debitanska u ETCC,. Drugacije je to nego vozanje climbhill nie ista deciplina kako da usporedis tennis i ping pong. pa tako nie moze se reciti vozio u poslaba klasu kad je drugi sport.

doduse climbhill je i teze od ETCC cisto teknicko, laksije je vozati na ravno mesto mozes pustit vise gas, tamo gore treba ti teknika.

Nema sumlja da Stefanovski je bolji od Borkovic, statistike dovolno govori ako se usporedi climbhillu obojica. Postoi i realne sanse da Stefanovski ce zavrsiti na amerikanski indicar. ETCC ce proshetati. Lik je mlad 28 nie godishte u taj sportom. Imaju po 50 godine nekim majstora u WTCC.
Last edited by MKD on 29 Sep 2015, edited 1 time in total.
Image