Tenis 2018

Sve vezano za ostale sportove...rukomet,odbojka,vaterpolo,tenis,hokej,atletika....
srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Re: Tenis 2018

Postby srdjan » 16 Jul 2019

sirokibrig wrote:Meni je Nole stvarno drag i mislim da je mentalno daleko najjači sportaš kojeg sam ikad gledao, no ipak ne može u istu rečenicu sa Federerom. Roger je poezija tenisa, definicija tenisa, Roger je upravo savršeni prikaz onog što tenis jeste, bijeli gospodski sport. I tu nema dileme, najveći gospodin među svim sportašima i zato ga voli skoro cijela Planeta. No to ne umanjuje uspjehe Novaka Đoković, definitivno jedan od najvećih ikada. I moramo biti sretni što ih gledamo obojicu, čak i onog dupeizvlakačkog narkomančića isto.

A ovo što srdjan piše i ne treba komentirati, Federer server bot, a Nole tako raznovrstan u igri. To samo može reći čovjek koji apsolutno ne razumije tenis. No njemu je HDZ pošten stoga sve što napiše treba uzimati sa velikom rezervom. c017

Evo još jedan koji ponavlja kao papagaj naučene fraze "Federer je poezija tenisa", "najveći gospodin" icon_1Smile
Svaki od vas koji ro ponavlja to radi iz jednog jedinog razloga a to je da jednostavno nema argumenata.

Evo par fakti o Rogerovom odvratnom karakteru koje pokazuju kako on nije nikakav gospodin nego iskompleksirani plačko:
1. https://www.theguardian.com/sport/2011/ ... r-djokovic
Članak o tome kako Federer prihvaća porez i omalovažava Novakovi pobjedu nad njim
2. Davis kup Švicarska-SAD smrad prokleti izgubi meč od Querreya a Stan od Isnera i onda iuvube parove i Federer kaže da su izgubili jer Stan nije bio na svom nivou
https://sports.yahoo.com/blogs/tennis-b ... 9MZCn_GVy1

Što se riče rezultata svatko od vas koji kaže da će Federer biti najveći i ako ga Nadal ili Đoko prestignu je jedan običan fašist ignorant i ispranog je mozga. To su kao priče o Barceloni najboljem timu svih vremena ili Messiju kao najboljem svih vremena. Na sreću u tenisu je sve mnogo jednostavnije za izračunati i rezultati su egzaktni. Kao što ja nažalost moram prihvatiti da je zasad Federer najbolji svih vremena jer ima 20 Slamova. Ja duboko u sebi znam da je Federer igrački daleko iza Novaka i Nadala jer je pola svojih Slamova osvojio protiv poluigrača i iskoristio najgoru eru u povijesti tenisa, a otkad su se pojavila ova dvojica on ima mnogo Slamova manje od njih.

Dalje kako to da netko tko ima tako savršenu igru, poeziju kako kažete lol , ima negativan skor sa oba najveća rivala i svoja suvremenika? A nisu igrali 2 ili 3 puta pa da kažeš eto desilo se. I što je tako poetično u njegovoj igri kad 70 posto poena osvoji na servis? Zašto igra Katlovića ili Isnera nije barem upola poetična?

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Gavri » 16 Jul 2019

Ladno vas je uvukao Hans aka glavni Fedov svedok u svoju trol masinu c017
Image

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 16 Jul 2019

sirokibrig wrote:Meni je Nole stvarno drag i mislim da je mentalno daleko najjači sportaš kojeg sam ikad gledao, no ipak ne može u istu rečenicu sa Federerom. Roger je poezija tenisa, definicija tenisa, Roger je upravo savršeni prikaz onog što tenis jeste, bijeli gospodski sport. I tu nema dileme, najveći gospodin među svim sportašima i zato ga voli skoro cijela Planeta. No to ne umanjuje uspjehe Novaka Đoković, definitivno jedan od najvećih ikada. I moramo biti sretni što ih gledamo obojicu, čak i onog dupeizvlakačkog narkomančića isto.

A ovo što srdjan piše i ne treba komentirati, Federer server bot, a Nole tako raznovrstan u igri. To samo može reći čovjek koji apsolutno ne razumije tenis. No njemu je HDZ pošten stoga sve što napiše treba uzimati sa velikom rezervom. c017

Upravo tako..

Zasto me ne cudi da onaj tko podržava ljude koji gaze druge ljude autom bez vozacke ili ljude koji kradu imovinu,
da taj podrzava i sportasa koji igra prljavo.

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

Svako ima svoju svetlu i tamnu stranu. Srkijeva svetla strana je to sto navija za Noleta, najpravednijeg tenisera koji aplaudira kada protivnik ima dobar potez protiv njega u mecu lone_ranger
Image

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 16 Jul 2019

To je mucko podcjenjivanje protivnika ..
Kao bravo, uspio si dobiti poen protiv mene, evo ti pljesak
Federer to ne radi jer postuje protivnika

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

How yes no.To izbija cista mrznja i zavist zbog toga sto je Nole po n-ti put rashljokao plachka.

https://www.tennisexplorer.com/mutual/djokovic/federer/

rolleyes
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Postby MKD » 16 Jul 2019

najsimpaticne igraca sve vremena koj na teren cak u vazne tekmi su mogao da spusti po koja shala ili zaebancije malo zabavuvati publika

Janik Noa, Boris Becker, Agassi, Nastase, Connors, Leconte

Najdosadni igrac sve vremena je Stefan Edberg

Odlican kao covek gentelemen politicki

korektan ali kakva dosada

ziva dosada su i federer i nadal ali edberg je najdosadan od ovi malo po poznati igraci

ivanisevic i djokovic imaju karizma ali nihovi zaebanci su malo na sila

i vestracko, dok Noa, Connors, itd, prirodno
Image

SALADIN
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: KKBOSNA

Postby SALADIN » 16 Jul 2019

srdjan wrote:Evo još jedan koji ponavlja kao papagaj naučene fraze "Federer je poezija tenisa", "najveći gospodin" icon_1Smile
Svaki od vas koji ro ponavlja to radi iz jednog jedinog razloga a to je da jednostavno nema argumenata.

Evo par fakti o Rogerovom odvratnom karakteru koje pokazuju kako on nije nikakav gospodin nego iskompleksirani plačko:
1. https://www.theguardian.com/sport/2011/ ... r-djokovic
Članak o tome kako Federer prihvaća porez i omalovažava Novakovi pobjedu nad njim
2. Davis kup Švicarska-SAD smrad prokleti izgubi meč od Querreya a Stan od Isnera i onda iuvube parove i Federer kaže da su izgubili jer Stan nije bio na svom nivou
https://sports.yahoo.com/blogs/tennis-b ... 9MZCn_GVy1

Što se riče rezultata svatko od vas koji kaže da će Federer biti najveći i ako ga Nadal ili Đoko prestignu je jedan običan fašist ignorant i ispranog je mozga. To su kao priče o Barceloni najboljem timu svih vremena ili Messiju kao najboljem svih vremena. Na sreću u tenisu je sve mnogo jednostavnije za izračunati i rezultati su egzaktni. Kao što ja nažalost moram prihvatiti da je zasad Federer najbolji svih vremena jer ima 20 Slamova. Ja duboko u sebi znam da je Federer igrački daleko iza Novaka i Nadala jer je pola svojih Slamova osvojio protiv poluigrača i iskoristio najgoru eru u povijesti tenisa, a otkad su se pojavila ova dvojica on ima mnogo Slamova manje od njih.

Dalje kako to da netko tko ima tako savršenu igru, poeziju kako kažete lol , ima negativan skor sa oba najveća rivala i svoja suvremenika? A nisu igrali 2 ili 3 puta pa da kažeš eto desilo se. I što je tako poetično u njegovoj igri kad 70 posto poena osvoji na servis? Zašto igra Katlovića ili Isnera nije barem upola poetična?

Dvije recenice koje sve kazu o objektivnosti balkanaca
CITY

ajkula968
Member
Member

Postby ajkula968 » 16 Jul 2019

zasto mislis da je narkoman?

sirokibrig
Web Admin
Web Admin

Postby sirokibrig » 17 Jul 2019

Mislim da uzima nedozvoljene supstance

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 17 Jul 2019

Saladine ajde molim te ako si u stanju dsj kontrafakte, ali ds budu Icon_Fakti a ne plod zapadnjačke propagande i pranja mozgova. Iako sumnjam da ih imaš ker ne pratiš tenis.

ajkula968
Member
Member

Postby ajkula968 » 17 Jul 2019

sirokibrig wrote:Mislim da uzima nedozvoljene supstance

Za njega se to misli i Djokovica odavno ali me interesuje na osnovu cega se tako misli?

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 17 Jul 2019

Na osnovu klasičnih simptoma?

Promjene raspoloženja, amplitude u fizičkoj spremi itd..
Djokovic je imao najviše predanih meceva, da bi odjednom bio u stanju igrati 10 sati u istom tempu

Nemojte se zavaravati

ajkula968
Member
Member

Djokovic je asmaticar i alergican na gluten.
Njegovo tijelo nije bilo na nivou kao Nadalovo u pocetku ozbiljne karijere.
Kad je rijesio te probleme prestao je da predaje.
Da se on dopinguje 10 godina vjerovatno bi ga nasli dosada.
Nadal? Promjene raspolozenja? Amlitude u fizikoj spremi?
Ovo prvo mi kao znamo. DRuzimo se sa Nadalom?
Federer nema amplitude?

U 38. godini je pretrcao vidse od Djokovica i izgledao svjezije i uglavnom trci ko zec.
A ima turnira gjde izgleda kao izduvan balon.

Kriterijum sa Nadala ne mozemo prenijet ovdje?
Takodje coek cas place cas se smije.

ajkula968
Member
Member

Gledao sam juče ESPN panele i, naravno, u dve emisije bilo je postavljeno isto pitanje - da li će Đoković stići i prestići Federerove GS titule, budući da je mlađi i da vreme ipak radi za njega.

Setio sam se, svakako, nekih redova koje sam pročitao ovde, budući i da ESPN analitičari polemišu u GOAT tituli u tenisu, ali me je u razmišljanje u stvari bacila samo jedna izjava, koja je u istoj verziji stigla čak od trojice diskutanata u emisijama PTI i Around the horn: oni, name, podvlače da će, čak i uslučaju da Novak pretekne Federera, za njih Švajcarac biti najbolji svih vremena?!

Za njih će, dakle, Federer biti GOAT čak i ako Đoković bude imao više GS titula, više provedenih nedelja na prvom mestu ATP liste i više pobeda u međusobnim duelima?!

I to me je, u stvari, podsetilo zašto je zabavnije posmatrati sa strane GOAT diskusije nego učestvovati u njima, budući da se neretko sve maltene svodi na subjektivan osećaj... Što najbolje dokazuju te dase koje žive od polemisanja na račun sporta i sportista kao opinion mejkeri, i dobro su plaćeni za to, pa opet ne bi mogli da se otrgnu od čeličnog stiska sopstvenih jednosmernih nazora čak i kad bi logika, trofeji i svi drugi pokazatelji sugerisali suprotno.

Drugim rečima, ti koje pominjem jednostavno više vole Federera, i tu priča sa njima počinje, a tu se i završava. Jedan je čak rekao, parafraziram, i u slučaju da svi mogući argumenti odu na stranu Đokovića, za njega će tenis zauvek biti sazdan u liku Federera...

I sad sedim, pijem jutarnju kafu i pitam se - pa kad je već tako, da li u takvom slučaju uopšte polemika ima smisla?